Otostopçunun Galaksi Rp'si - Oyun Başlığı
DharkanDharkan
Üye
We all live in a yellow submarine, yellow submarine, yellow submarine....

Vogon İnşaat Filosunun kaptanı Pro-statik Vogon Kuntz (İlk adının neden Prostetnik değilde Prostatik olduğuna dair birçok dedikodu vardır, bunlar rehberde yazılıdır, en yüksek olasılık ise bir hastalıktan dolayı bu ismi kullandığıdır) büyük büyük büyük babası Prostetnik Vogon Jeltz'in Dünya gezegenini (aslında açılmasına gerek bile olmayan) bir kestirme yol için patlattıktan sonra G.A.K.H.M.İ.İ.P.T.Y.H.G* aletini kullanarak elde ettiği Beatles cd'sini dinliyordu.

"Lanet olası rezalet bir müzik, büyük büyük büyük dedem bu sefil yaratıkları yoketmekte çok iyi etmiş görünüşe bakılırsa.."

Yıllar Vogonların sanat ve güzellik anlayışından ve maalesef şiir zevklerinden birşey götürmemiş, ve yine ne yazık ki hala rezaletti.

"O sefil yaratıklar bi Vogon şiiri dinleseydi eminim yokolmak yerine bizim gemilerimizde tuvaletleri bile paspaslamaya razı olurlardı" deyip mal mal güldü ve mikrofonu açıp konuşmaya başladı birazdan patlatacak olduğu gezegenin sakinlerine doğru;

"Ben Pro-statik Vogon Kuntz, Galaksi için kestirmelerin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz, fakat ne yazık ki bu kestirmenin tam olarak sizin gezegeniniz olduğu yerden geçmesi gerekiyor. Tekrar ediyorum Penaboks'lu yaratıklar, birazdan yokolacaksınız."

Kuntz büyük büyük büyük dedesinin anlattığı gibi iletişime geçmeye çalışan yaratıklar olmasını bekliyordu ama hiç ses gelmedi.

"Pef, ne yazık bunları tam anlamıyla gerizekalıymış. Patlattım gitti."

Rehber Fort Prefect ve Arthur Dent mucizevi kurtuluşunun tam anlamıyla bir mucize olmadığını, Dentrassileri iyi tanıyan Ford'un yeteneklerinden ileri gelen birşey olduğunu söylemektedir ve ekler, eğer yokedilmek üzere olan bir gezegende sıkıştıysanız, otostop çekmekten çekinmeyin, Dentrassiler hala vogon gemilerinde çalışıyor. Rehber gemiye girdikten sonra olabilecekler konusunda Ford ve Arthur kadar şanslı olayacağınız konusunda garanti vermez.

Nissan March kendini Vogon İnşaat Filosu ana gemisinin mutfağında bulduğundan rehbere ve Ford'a teşekkür etmektedir fakat bu kurtulma girişiminin devamının nasıl geleceğinide merak etmektedir. Sadece geçerken uğradığı Penaboks gezegeninin yokedilmek üzere bir gezegen olduğuna nasıl dikkat etmemiş olduğunu düşündü, aslında cevabı bulmuştu ama görmezden geldi.

Nissan geminin mutfağında kurtuluş planları yaparken, gemiye teknisyen olarak girmek isteyipte ortalığı dağıttığı için muhafız kadrosuna geçirilen Grak koridorda ayaklarını vurarak yürümekte ve bağırmaktadır.

Kaptan Kuntz, koltuğunun kenarındaki ufak ekranda yanıp sönen sarı renkli ışığı görünce pis bir sevince büründü, gemiye kaçak otostopçu alma dedektörü çalışıyordu demekki. Anons yapmak için düğmeye bastı ve mikrofona konuştu;

"Merhaba otostopçu, üzülerek sana bu kitabı okuduğumu, filmini izleyip beğenmediğimi yani nerde olduğunu bilip seni almaya gelmesi için birini göndereceğimi söylemek istiyorum. Senin için ilginç planlarım var, aklına gelmeyecek şeyler."...


Jake yine sarhoş olduğu günlerden birinde (ki sarhoş olduğu sırada gördüklerini pek seçemez, dişi olması yeterlidir onun için) barda muhabbet ettiği bi Vogon dişisine saçma hikayelerinden birini anlatıp etkilemeye çalışmaktaydı, yanlış hikayeyi anlattığını vogon kafasında pan galaktik gargara bombasını patlattığında anlamıştı, daha doğrusu ayıldığında. Barmen kendisine bir salak olduğunu söylediğinde çok övünerek söylediği lafını "çirkin kadın yoktur, az pan galaktik gargara bombası vardır" söyledi, barmen takmadı bile. Jake bu lafla gurur duyuyordu ama yıllar önce bu lafın benzerinin Dünya denen gezegende çıkmış olduğuna dair hiç bir fikri yoktu.

Evrenin Sonundaki Restoran'nın heryeri çok şekildir, heryeri çok şekil olduğundan barıda çok şekildir. Jake otostopçuluğa başladığından beri buraya gelmek istiyordu, o yüzden bu gerçekleşen isteğine böyle rezil bir geceyle sarhoş olarak başlamış oldu.

Akuma'da o sıralarda Evrenin Sonundaki Restoran'daydı, içki fantazisi olduğundan bara girmişti doğrudan. İçki içince daha güçlü olduğunu iddia eden ve tüm hayatı boyunca sarhoş olup alay konusu olan biriydi. Bunu umursamıyormuş gibi yapıyordu, bal gibide umursuyordu aslına bakarsanız.

Ertesi günün akşamı, Jake ve Akuma barda oturmuş içki içerken barmen ikisinide azçok tanıdığından (ve televizyon bozuk olduğunundan) bu gecenin eğlencesinin bu iki salak olabileceğine karar verdi ve onlara dönüp, "Hey siz ikiniz, bir içki içme yarışmasına ne dersiniz? Ayık kalana yarın gece tüm içkiler benden" dedi. Barmen içten pis pis gülüyordu.G.A.K.H.M.İ.İ.P.T.Y.H.G = Gezegenden Arta Kalan Hurdalardan Müzik İle İlgili Parçaları Toplayıp Yeniden Hayata Geçirici , bir vogon icadıdır, yok ettikleri gezegenlerin müziklerini dinleyip onları kendi şiirleriyle karşılaştırıp ezmek için birebir olduğunu düşünürler.
oyunsever94
Üye
Grak acayip kafayı bulmuş bir şekilde koridorları adımlıyordu.Mutfağa görünmeden bir girebilse.Orda aşıracağı etlerle gemideki o kimsenin bilmediği noktalardan birinde kendine bir ziyafet çekebilirdi.

-Hamhımham.Zu közede bi döneli bakalı.Burda bir yerlerdeydi.Zog it.HAH.İzte burzda.O lanet olazı azçıda burda dekil.Hazi bakalım.(Otostopçu notu=Grakın konuştuğu dili bundan sonra daha anlaşılır kılmak için özel çeviriler halinde yayınlıyacağız çünkü Grakın dili içerdiği küfürler dolayısıyla hem küçük okuyucu kitlesine hitab etmemekte hemde insanların terbiyelerinde mütiş bir düşüş yaratabilmektedir.)

?*0=-%&!KİLİT VARMIŞ.Ama benim mütiş yeteneğim için bu hiçbirşey.Şimcik öncelikle....

Grak kilitle oynamaya başlar ama eger Grakı tanıyan biri onu görseydi o kilitin yakında mutfakla beraber havaya uçabileceğini bilir ve hemen uzaklaşırdı.
DharkanDharkan
Üye
"Komutanınız Kuntz konuşuyor! Komutanınız Kuntz konuşuyor! Muhafız Grak, mutfaktaki yabancıyı yakalayıp bana getir çabuk!"
cemreserpal
Üye
Nissan mutfakta kapana kısılmış olduğunu bile bile kaderine gülümsedi. Demek böyle sona erecekti? Anonsu duyunca daha da delirmiş bir şekilde bir çıkış ve kurtuluş yolu düşünmeye başladı...En azından havlusu yanındaydı...Onu almaya gelen sadece bir kişi varsa şimdilik mücadele edebilirdi.Ama sonra? Gemiden nasıl ayrılacakı ki? Gemide bir yerde acil kaçış gemileri olmalıydı. Rehbere danıştı. Hiç bir şey yoktu. Eğer kendi eline bir Vogon gemi planı geçerse onu rehbere eklemesi gerektiğini düşündü. Nereden bir gemi planı ele geçirebileceğini düşünüyordu ki kapının zorlandığını duydu...
oyunsever94
Üye
Grak mütiş ama küçük bir patlamayla kapıyı açtı.Üstelik bu patlamayı sadece bir basit ataç benzeri demir parçası ve birazda içkiyle yapmıştı.Karşısındaki insana bakınca gülümsedi.

-Hummies.Hummies.WAAAAAAAGH.Öhööhöm.Hez neyze zimdi dövüz zamanı.Dakka dakka'm nerde?Zog it.O aptallar zeni canlı iztiodu.Zog it.Lanet bu gemiden kurtulmag için nelerimi vermezdim.Hiç eğlence yog.Her neyze.Hey o elindeki otstooooooooop rehberi mi?
cemreserpal
Üye
Nissan bu duruma şaşırmıştı.Belki de gerçekten buradan canlı olarak çıkabilir ve daha önemlisi Vogon şiiri dinlemekten kurtulabilirdi.
"Burdan kaçmak mı istiyorsun? Eğer birlikte çalışırsak buradan ikimizde kurtulabiliriz. Tek ihtiyacımız olan şey geminin planları. Sanırım geminin içinde bir yerlerde bir mekanik veya benzeri işler için oda olmalı. Onun içinde yoksa, artık nerede olabilir bilmiyorum."
Nissan bir saniye duraksayıp düşündü, belki de onu kendi tarafına çekmesine yardımcı olacak birşey biliyordu.
"Hey, hiç evrenin sonundaki restoranı duymuş muydun? Buradan çıkarsak oraya uğrayabiliriz."
oyunsever94
Üye
-Hey.Bu hiz de ködü bi fikir deil.Ama önce sana güvenmem için bir sepep söyle.Bi de bu yeni sayımı? varisene bi bakayım.hummie bi şöleki burdan kaçmak için öncelikle küçük bir kapsül deil tam teşkilatlı bi gemi lazım ve onlarda bi sürü vogon un oldgu ambarda. 

Pis bi sırıtışla 

-Gerçi bi fikrim var.Ama önce rehber.
cemreserpal
Üye
Nissan bir an düşündü...Başka ne seçeneği vardı ki?
(Otostopçunun galaksi rehberini uzatarak)"Pekala..Al rehberi."
Bundan pişman olma ihtimalinin ne kadar olduğunu merak ederek rehberi karşısındaki Vogon'a verdi.
DharkanDharkan
Üye
"Grak! O otostopçu hala gelmedi!Bekliyorum seni lanet olası!"
DharkanDharkan
Üye
Barmen önünüze birer pan galaktik gargara bombası yolluyor ve "Hadi başlayın artık, ne o yoksa korktunuzmu?" diyip gülüyor size.
oyunsever94
Üye
(Vogon değil benim karakter.)

-Vaaaaaay.Bu yeni sayı.Zog it.Dünya yokmu oldu?Zog it.En fazla gitmek iztedikim gezgenlerden biriydi orazı.Bunu ödeyecekler.Hemde zok büyük bir bedelle.Bu arada burda bir yerde 2 kişilik mürettebatla kullanılabilen vogon uzay gemilerinin olmazı lazım...Neyze planım.Şu tutzakım gibi davran çenenı kapa ve korkmuş gibi görün.Eger oyle davranamıyozan zaman vogon şiiri dinlergen başına gelecegleri düzün.Zimdi.Ambara hangı yondaydı.
discussioncontroller