Vampire The Masquerade - Winds of Gehenna -Presetler-
Fool Arcana
Üye
[center][img width=750 height=179]http://img30.imageshack.us/img30/5332/vtm.jpg[/img][/center]

1-İnsan* (Sanat Öğrencisi) (Unisex)

23 Yaşında Nashville'den Los Angeles'a taşınan genç ve beş parasız bir sanatçı adayı.18 Yaşında güzel sanatlar fakültesine girmesinden sonra uyuşturucuya başlar ve bu problemi yüzünden ailesi onu senelerce rehabilitasyona yönlendirir. Bunlar işe yaramaz ve 20 yaşında okulu bırakır. Ailesi desteğini çeker ve gidebileceği tek yer olan LA'de yaşayan arkadaşının yanına taşınır. Burada bir süre galeride çalışır ve bağımlılığından kurtulmaya başlar. 2 Ay temiz gezdikten sonra üniversite aşkı olan Veronica Mayer'dan bir mail alır. Veronica Los Angeles'tadır ve Santa Monica'da bir otelde kalmaktadır, böylece 1 hafta sonra Santa Monica'nın gece hayatının can damarı olan Aslyum'da buluşmak için sözleşirler.


Preset Özellikleri: Çizim yeteneği,Alt kültür bilgisi,Sokak dili,Kimya bilgisi (lise seviyesinde),Çekicilik,Retorik,pazarlık,sosyallik.
Fool Arcana
Üye
2-Vassal Ghoul (Uyuşturucu satıcısı) (Unisex)

Anarch Sire'ınız tarafından Karanlıklar Dünyası ile 2 sene önce tanıştırıldınız. Gecenin o bilinmeyen yaratıkları ergenliğinizden beri ilginizi çektiğinden çok yadırgamadınız, vampirlerin gerçek olduğunu öğrendiğinizden beri fantastik bir öykünün karakteri olduğunuzu hissediyorsunuz.Vassal olduğunuz için sizi yaratan kişiye bağlılığınız büyük ve kan ihtiyacınızı karşıladığı için ona ihtiyacınız var. Geçiminizi insanlara uyuşturucu satarak karşılıyorsunuz, üç gündür sizi yaratandan haber almadınız ve telefonlarına çıkmıyor, bu sebeple iki gündür Los Angeles'ta genellikle bulunduğu barlarda onu arıyorsunuz.

Preset özellikleri: Sire'ınızın klanından bir disiplin,pazarlık,temel sokak dövüşü,göz dağı,insani hisler,ahlak duygusu,vicdan,psikolojik sorunlar,kan bağı.
Fool Arcana
Üye
3-İnsan (?) (Tezgahtar) (Kadın)

19 Yaşında Hollywood umutlarıyla ailenizden kaçıp sevgilinizin yanına Los Angeles'a yerleştiniz. Planınız bir iki hafta boyunca aktör(aktrist) denemelerine girip bir film yıldızı olmaktı fakat bu kadar kolay olmadığını öğrendiniz.

Seks,uyuşturucu ve çarpık ilişkilerin yönettiği Hollywood camiasında ruhunuzu ve gençliğinizi şeytana satmadan bir yere varamayacağınızı öğrenmek sizin için çok kötü bir ders oldu. Fakat vazgeçmediniz, eninde sonunda bir iş teklifi alıp istediğiniz gibi bir yıldız olacağınızı düşünüyorsunuz.

Çok zengin olan aileniz ise bu konuda sizi desteklemiyor, babanız kurduğu petrol şirketinin başına geçmenizi istiyor fakat siz ailenizin çarpık yaşantısına dayanamıyorsunuz.

Böylece Los Angeles'ta bir markette tezgahtarlık yapıp hayatınızı kazanmaya başladınız, fakat 20.yaş gününüzden sonra bir takım farklılıklar belirmeye başladı kendinizde...

Preset özellikleri: Davranış etiği,Rol yapma,Genel kültür,Sosyete bilgisi,Edebiyat bilgisi.
Fool Arcana
Üye
4- Revenant (Unisex)

Revenantlar Ghoul'lara benzerler fakat kültür farklılıkları vardır, Sabbat'lara hizmet eden bu grup Vampirleri tanrı gibi görür ve onlara neredeyse taparlar.

Günün birinde Vampir olmak bir revenant için en büyük onurdur, tam olarak ne insan ne vampirlerdir, bazıları korkunç görünüşlüdür bazıları ise insan görünüşünü korur,Karanlıklar Dünyası ne kadar karanlıksa, onlar bu karanlığın en dibinde yaşarlar, toplamda 6 Revenant ailesi vardır.

Bratovitch ailesi bunlardan sadece birisidir, Tzimisce tarafından kullanılırlar, onların savaşçıları, iz sürücüleri ve "yaratıklarıdır", insanlıkla ilgili çok şey bilmezler, sosyal olarak topluma çok nadiren karışırlar.

Siz genç ve yeni bir Bratovitch üyesisiniz, iki ay önce Society of Leopold'un yeni liderinin karısını öldürdünüz ve bütün avcılara ibret olsun diye Tzimisce efendilerinize kadın üzerinde "ustalık"larını göstermeleri için cesedi teslim ettiniz.

Olaydan iki hafta sonra Santa Monica iskelesinde kadının parçalarından oluşturulmuş bir et heykel vardı ve Santa Monica savaş alanı ilan edilmişti...

Preset özellikleri:
Animalism disiplini,Yakın dövüş,Minimum sosyal beceri,Kas gücü,Psikolojik problemler,Agresif karakter yapısı.

Fool Arcana
Üye
5- Avcı (Erkek)

Society of Leopold Grünfeld Bach öldüğünden beri kaos içinde, bir süre önce başa geçen Patriach isimli efsane bir avcının liderliğinde tekrar Los Angeles'ta düzeni sağlamaya and içildi ve Avcı sayıları arttı, eğitimler çoğaldı.

Şimdi Society of Leopold eski günlerinden daha güçlü, daha vahşi ve intikam almaya daha hevesli.
Tanrının önderliğinde bu lanetlilere cehennemi tattırmaya and içen bir avcı grubunun üyesisiniz,Patriach'ın eşine yapılan saygısızlıktan sonra daha karanlık bir yapılanma içine girdiniz ve Sabbat'a karşı büyük bir saldırı hazırlığındasınız.

Büyük bir avcı soyundan geldiğiniz için aileniz sürekli tehlikelere açıktı ve sizde çocukluğunuzdan beri eğitiliyordunuz.

Gehenna,Kanı zayıfların ortaya çıkışı,Dhampirler,Ankaran Lahiti gibi pek çok alametten sonra son gecelere girildiğinin farkındasınız ve elinizi çabuk tutmak istiyorsunuz.
Avcı olmak, sürekli içgüdülere güvenmek,kimi zaman bu kan içen hayvanlar kadar acımasız olmanız emek ve siz bunun farkındasınız.
Ve eğer inancınız gerçekse, Tanrı'nın inananlar için bahşettiği yüce güçler sizin emrinizde olacaktır.

Preset özellikleri: Yakın dövüş ustalığı,Ateşli silahlar,Kas gücü,Düşük sosyal beceriler,Kutsal güçler,İnanç,Obsesyon.

Fool Arcana
Üye
6- Bağımsız Avcı (Unisex)

Society of Leopold size göre değildi, kuralları katı ve sizin Tanrı'ya inancınız yoktu. Tek inandığınız şey elinizdeki 5mm Magnumunuz ve sırtınızdaki palalarınızdı. Yalnız bir avcı olarak şehir şehir gezdiniz, kredi kartı sahteciliği ile geçiminizi sağladınız, kimi zaman cazibenizi kullanarak kötü durumlardan kurtuldunuz.
Bundan 5 sene önce güzel bir aileniz, bir eşiniz, bir kız çocuğunuz vardı. Şimdi ise hepsi geçmişte kalan sıcak bir rüya gibi.
5 Sene önce Karanlıklar Dünyası'nın gerçekliğini tatmıştınız, Sabbat tarafından aileniz katledilmişti,sebepleri basitti;

"Sadece eğlenmek"

Şimdi çiftlik malzemelerini bıraktınız, evinizi yaktınız ve kimliksiz birisi olarak tek istediğiniz bu cehennem yaratıklarından intikamınız ve mümkünse ailesini öldüren o Sabbat piç kurularını bulup onlara acıyı yaşatmak

Tanrıya inanmadığınız için, onun kutsal güçlerine sahip değilsiniz, istemiyorsunuzda.

Preset özellikleri:
Yakın dövüş,Patlayıcılar,İz sürme,Okült bilgisi,Yüksek sosyal beceriler,Frenzy,Hayatta kalma becerileri.
Fool Arcana
Üye

7-Malkavian - (Unisex)

200 Yıldır güçlü bir Malkavian ailesinin üyesiydiniz, senelerce Alistair Grout ile birlikte çalışarak ünlü "Malkavian Deliliği"ne bir çare bulmaya çalıştınız, Psikoloji ve Psikiyatri konusunda doktora yaptınız fakat bu deliliğin "minimum" etkilediği bir Malkavian olarak önüne geçemediğinizi farkettiniz.Seneler kayboldukça sizin anılarınız, geçmişiniz, şimdiniz ve yarınınız kaybolmaya başladı.
Malkav sizi yavaşça ele geçiriyordu ve artık zamanınız tükeniyordu, böylece Los Angeles'a Alistair Grout ile konuşmaya geri geldiniz, fakat 2 sene önce öldürüldüğünü öğrendiniz.
Şimdi ise elinizdeki bütün umutlar kayboldu, yavaş yavaş kendinizi deliliğe bırakıyorsunuz, daha fazla dayanmanıza imkan yok, peki ama gerçekten bir şans varsa?

Preset Özellikleri - Malkavian disiplinleri, Psikolojik dayanıklılık,Yüksek Camarilla statüsü.
Fool Arcana
Üye
8-Çingene (Unisex)
Romanya'da bir söz vardır

"Karanlıkta olduğunu bildiğin şeyi bilmiyorsundur"

Eski bir çingene ailesi olan Hystareya'lara mensup genç bir çingene olarak hayatınızı Romanya'da sahte vampir avcılığı ve kumar oynayarak kazanıyordunuz. Karanlıklar Dünyası'nı bilen ve kapsadıklarını anlayan birisi olarak bunlardan uzak kalmayı seçtiniz, taa ki günün birinde Romanya'ya gelen bir turist olan Ravenesco ile tanışana kadar, Dünya'nın en güzel varlığı olan Ravenesco'ya kalbinizi armağan etmek istediniz fakat kim bir çingeneye bakardı ?

Özellikle hayatını hile ve kumar ile kazanan birisine.

Ravnos klanını biliyordunuz ve tanıyordunuz, sadece çingene olmaları ile sınırlı benzerlikleriniz olan bu klandan bir vampire tutulacağınızı asla bilemezdiniz.

Ravenesco'nun Amerika'da Los Angeles'ta yaşadığını öğrendiğiniz zaman onun peşinden mülteci olarak bir tankerle kaçak bir şekilde Amerika'ya gitmek zorundaydınız, kara sevda dedikleri bu olsa gerek...

Preset Özellikleri: Yüksek sosyal beceriler,Kumar,El çabukluğu,Retorik,Hırsızlık,Sokak dövüşü,Psikolojik dayanıklılık.
Fool Arcana
Üye
9- Soylu* (?) (Unisex)

Çok uzun yıllar önceydi, soyunuz Fransa'nın krallarından geliyordu, bir aralar Avrupa'nın hakimiydiniz, güzel yıllardı.

Şimdi ise İrlanda'nın bozkırlarında yalnız başınıza kalenizde yaşayan, çevredeki insanların uzaktan fotoğrafını çektiği bu harabelerde hayatınızı sürdürüyorsunuz.

Tek dostunuz her daim yanınızda olan ve eski atalarınızdan kalma ailenizin hizmetkarı olan Ghoul'unuz.

Hatırlanmıyorsunuz bile, zaman geçti ve artık son gecelerdesiniz, o kadar uzun bir zamandı ki, ve bu zaman rüzgarları suratınıza vururken aktif olmak yerine hayatta kalmayı tercih ettiğinizden uzun ve boş bir ömür sürdünüz.

Fakat şimdi soyunuzun izi sürüldü, Amerika'daki kuzenleriniz tarafından çağırılıyorsunuz, belli ki birşeyler başlıyor ve karar verme konusunda size ihtiyaçları var.

Bir kez daha savaş alanına dönüyorsunuz, fakat teknolojinin bu kadar ilerlediği bu çağda ne yapabilirsiniz?

Bunu çok yakında öğrenecektiniz.

Preset özellikleri:
Soylu aile, Kılıç ustalığı,Retorik,Çağa ayak uyduramama,Klan disiplinleri,Ghoul hizmetkar.
Fool Arcana
Üye
10- Tremere Ghoul* (Techno-Pagan) (Unisex)

Büyüyü bilirmiydiniz? Bazıları kanını kullanır medyum olarak, bazıları cehennem iblisleri ile anlaşmalar yapar, kimileri ruhunu satmayı tercih der, siz bunların hiçbirisini yapmadınız. İnternetten büyü öğrenmeyi denediniz, 23 yaşında okülte ilgisi olan bir genç olarak internetten büyü öğrenmek tek olanağınızdı, işe yaramadı tabii ki.

Part-time bir kitapçıda çalıştığınızdan bu uğraşlarınıza ancak geceleri devam edebiliyordunuz, iyide oluyordu bir yere okuduğunuza göre kara büyü geceleri daha güçlü oluyordu.Safsata...

Günün birinde bir mail aldınız, Venus-Satanas nikli bir kız sizi gerçek büyü ile tanıştırabileceğini iddia ediyordu, hey ne kaybedebilirdiniz ki?

Bir süre sonra gerçekten büyü ile tanıştınız...Hemde çok farklı bir şekilde.

Preset özellikleri : 1 Tane Thaumaturgy disiplini,Okült bilgisi,Teknoloji,Araştırma teknikleri,Kan bağı,Ghoul özellikleri.

Fool Arcana
Üye
11- İnsan* (Rock yıldızı) (Erkek)

Sahne ışıkları senin için zor yoldan geldi, senelerce grubunla garajlarda çaldın, cebinde beş kuruş olmadan sen ve grubun barlarda bir bira parasına sahneye çıktı. Los Angeles'ta Confession'da eski bir arkadaşın sayesinde bir şov ayarlayabildin fakat neyin pahasına?

LA senin için çok fazla şey sunmadı, Confession konserinde izleyiciyi çekemediniz ve cebinizdeki son parayla yaptığınız bu şehir dışı yolculuk sonunun fiyasko olduğunu gördün.

Onca sene çalışıp yazdığın sözler,bestelerin,sana sadık gitarın artık seni terkediyor gibiydi.
Grup arkadaşların evlerine geri döndü fakat sen hırslıydın, Los Angeles'ta kalıp kendini kanıtlamak için son bir şansın daha vardı, bunu hissedebiliyordun.

Verdiğin bütün konserlerde seni izleyen bir kadın vardı, muhteşem güzellikte olan bu kadının seni neden izlediğini bir türlü anlayamıyordun fakat oradaydı işte.

Sırf onun seni izlemesi için 3 4 konser daha ayarladın, hepsinde oradaydı, hatta birisi farklı bir mekandaydı.
Senin sanatın takdir eden bu kadın kimdi? Kim bu kadar beğenebilirdi senin müziğini?
O kadını tanımalıydın...Bunu yapmalıydın...

Preset özellikleri:
Müzik yeteneği,Edebiyat bilgisi,Genel kültür,Yüksek sosyal beceriler,Çekicilik
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller