Sitenin forum dışındaki kısımlarıyla ilgili öneriler
falanca17
Üye
a_smurf dedi:

http://www.gamescom-cologne.com/

GamesCom'un kurumsal renkleri bu, kafaya göre kurumsal logo ve key art rengi değiştirilmez dünyanın hiç bir yerinde.

Kurumsal renkler kuraldır ve asla değiştirilmez diye bir şey yoktur. Bir çok sitede, üründe vb. şeylerde farklı renkler ve semboller kullanılabilir. Gamecom arkaplanı mor yazılarıda turkuaz yapıcak hali yok. Hem Gamecom kurumsal renklerinden banane ben Oyungezer için konuşuyorum. Site tasarımıyla üsttüki banner daha alakalı yapılabilirdi diyorum.
Ayni MarzîAyni Marzî
Üye
Önerilerim ciddiye alınıyor mu alınmıyor mu hiç bir belirti yok, biraz kırgın gibiyim hatta bu konuda. Oyungezer'in ilk zamanlarındaki önerilere olan ilgiye alışmıştım, şımarıklık belki =)

Aklıma bir öneri daha geldi de, o yüzden biraz da sitem ettim başta. Dergideki yazıların siteye aktarılması ile ilgili önerim. Elbette incelemeler veya haberler değil, daha çok dosya konuları, köşe yazıları ve röportajlar gibi belli başlı yazılar, bir veya iki ay sonra sitede yer alsa biz internet kullanıcıları için çok güzel olacak. Zira bir yazı veya yorumda referans vermek istediğimde kalkıp dergiyi, yazıyı bulmak, bilgisayara geçirmek zor. Oysa dosya konuları, köşe yazıları ve röportajlar cidden güzel. Hem sitemiz için de daha iyi olur. Bir de zaten Damla ablanın, röportajların tamamını sitede yayınlama gibi bir planı vardı ama yoğunluktan o da kalktı rafa sanırım :/
ClaptonisgodClaptonisgod
Üye

Önerilerim ciddiye alınıyor mu alınmıyor mu hiç bir belirti yok, biraz kırgın gibiyim hatta bu konuda. Oyungezer'in ilk zamanlarındaki önerilere olan ilgiye alışmıştım, şımarıklık belki =)

Aklıma bir öneri daha geldi de, o yüzden biraz da sitem ettim başta. Dergideki yazıların siteye aktarılması ile ilgili önerim. Elbette incelemeler veya haberler değil, daha çok dosya konuları, köşe yazıları ve röportajlar gibi belli başlı yazılar, bir veya iki ay sonra sitede yer alsa biz internet kullanıcıları için çok güzel olacak. Zira bir yazı veya yorumda referans vermek istediğimde kalkıp dergiyi, yazıyı bulmak, bilgisayara geçirmek zor. Oysa dosya konuları, köşe yazıları ve röportajlar cidden güzel. Hem sitemiz için de daha iyi olur. Bir de zaten Damla ablanın, röportajların tamamını sitede yayınlama gibi bir planı vardı ama yoğunluktan o da kalktı rafa sanırım :/

evet evet, tüm dosya konuları, röportajlar değil de bir kısmı bile aktarılsa süper olur. Ben alamıyorum dergiyi yurtdışında olduğum için  :ihi:
xleonxnkxxleonxnkx
Üye
Bende isterim çünkü Temmuz'dan bu yana alamıyorum dergiyi (şartlar) ve köşe yazıları dahil özledim :'( Ufacıkta olsa dergiden bir kaç makale okumak isterdim :)
Çağlayan
Üye
Güzel fikir valla cancağızım. İletelim hemen yetkililere *mesaj taşıyan güvercin uçurur*
Ayni MarzîAyni Marzî
Üye
Cancağızım sen de olmasan sesimiz ulaşmayacak kimseye =)
Ayni MarzîAyni Marzî
Üye
Ne oldu cancağızım? Yeni bir şey var mı konuyla ilgili?

Bu isteği sadece okurların bir isteği olarak görmemek lazım. Sitenin kalitesi açısından da çok önemli. Mesela Friendfeed'de tartıştığımız bir konu hakkında hemen OGZ'nin Bülent Somay ile röportajını koydum. Bu hem sitenin itibarını daha da artıracaktır.

Hem yurtdışında olanlar da var, onları da düşünmek lazım :)
TaogernTaogern
Üye
Donanım kısmında daha fazla inceleme olursa daha iyi olur. Mümkünse tabii ki.
BiqBossBiqBoss
Üye

a_smurf dedi:

http://www.gamescom-cologne.com/

GamesCom'un kurumsal renkleri bu, kafaya göre kurumsal logo ve key art rengi değiştirilmez dünyanın hiç bir yerinde.

Kurumsal renkler kuraldır ve asla değiştirilmez diye bir şey yoktur. Bir çok sitede, üründe vb. şeylerde farklı renkler ve semboller kullanılabilir. Gamecom arkaplanı mor yazılarıda turkuaz yapıcak hali yok. Hem Gamecom kurumsal renklerinden banane ben Oyungezer için konuşuyorum. Site tasarımıyla üsttüki banner daha alakalı yapılabilirdi diyorum.

orda demek istediği çok farklı bir şey. Konsepte göre değiştirebilirsin tamamda eğer kurumsalsan piyasada bir resmiliğin varsa onla oynaman biraz sıkıntı yaratabilir.

Ayrıca ben mi kaçırdım bilmiyorumda Oyunlar bölümüne bir index sistemi oturtabilirsek daha güzel gözükebilir. Oyunlara tıkladığımızda türe göre alt kategoriler daha sonra alfabetik sıra gibi klasik index ile daha düzenli durur.
amateur
Üye
Bu önerinin yeri burası mı bilmiyorum ama "şu oyun hangi sayıda incelenmişti", "şu yazı hangi sayıdaydı" gibi sorularımıza yanıt bulabileceğimiz bir indeks olsaydı iyi olurdu sitede.
discussioncontroller