GTA V Karakterleri GTA IV’e Aktarıldı

GTA V Karakterleri GTA IV’e Aktarıldı
YAZAN Berkan Cesur

PC'de yalancıktan GTA V keyfi...

GTA V’in çevrimiçi oynanışa sürekli destek verdiğini haberlerimizden takip ediyorsunuzdur. Buna rağmen PC’ye dair ilk duyumlarını yeni yeni aldığımız oyun, başka bir türlü olarak bilgisayarlarımıza konuk oluyor! Tayfun Kumaş ve ekibinin hazırladığı GTA IV modu sayesinde Michael, Franklin ve Trevor’ı yani GTA V’in yıldız karakterlerini PC’mizde görmemiz mümkün. Yapmanız gerekenler ise epey basit. Modun yapımcı açıklamasını virgülüne dokunmadan paylaşıyoruz;

İş, sınav ve günlük hayatımdaki yoğunluklar yüzünden ve modda yaşanılan bir takım sorunlar yüzünden iki ay sizi bekletmek zorunda kaldım. Nisan ayına geldik fakat Grand Theft Auto V’in henüz PS4 ve Xbox One dışında, PC’ye çıkıp çıkmayacağı henüz belli olmadı. Biliyorum ki halen Grand Theft Auto IV’ü PC de oynayanlar var. O arkadaşlar için bu; GTA IV: Michael, Franklin ve Trevor Mod [TayfunKey] paketini hazırladım.

Hatırlarsanız; Daha önce GTA V’te olan karakter değiştirme özelliği, benzer şekilde GTA IV’e mod olarak yapılmıştı. İşte o modu daha da geliştirerek, GTA V’teki ana karakterlerimizi PS3'ten GTA IV’ün PC versiyonuna port ettim. Karakter modelleri ve düzenlenmesi Fırat Keleş’e aittir. Karakterlerin GTA IV’e Convert’ini ise ben yaptım. Sağ alttaki Grand Theft Auto V karakter göstergelerini ise Alperen Bağcı hazırlamıştır. Ayrıca bazı çeviriler için Aydın Kurtoğlu’na teşekkürler.

Bu modda GTA IV’te, GTA V karakterlerini oynayabilir ve karakter değişimi yapabilirsiniz. Bunun dışında, GTA V’in “Busted ve Wasted” animasyonları da eklendi. GTA V’e benzer sistemde silahlarımızı da değiştirebiliyoruz. Şunu da belirteyim; Görev yaparken ya da görev haricinde oyunu kayıt ederken, Michael karakteri olarak kayıt yapın. Çünkü Niko Bellic ile Michael değiştirilmiştir. Diğerleri sıradan skinlerdir. Mod test edilmiştir ancak görev yaparken oluşabilecek hatadan kimse sorumlu değildir.

Modu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca moda ait bir de video paylaşalım da tam olsun;

Berkan Cesur, can-ı gönülden tebrik ettiği diyarlardan bildirdi.

İLGİLİ BÖLÜMLER