Sam Leaderboard Tedx

Céidot Kapılarını Kapattı

Ceidot kapılarını kapattı
YAZAN Sarp Kürkcü

10 yıllık bir firmanın vedası.

Céidot, aslında oldukça iddialı ve etkileyici bir projeyle adını duyuran, Türk oyun piyasasında yerini müthiş teknoloji demolarıyla yapan bir firmaydı. Hükümran Senfoni, başlangıcından itibaren oyuncuları cezbeden bir projeydi.

Ama ne yazık ki, Céidot kapılarını kapatmış durumda. Bir masal, da böylece sona ermiş oldu. Süreç geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlamış olmasına rağmen, son nokta Mart ayında konmuş. Tam kapanış tarihi ise 19 Mart. Bizlere bu mutsuz haberi mail ile veren Erkan Bayol’un yaşadıkları ise bir ders niteliğinde. Céidot’un kurucusu olan Bayol bu süre içinde 3 kat yaşlandığını, çok hayal kırıklığı ve üzüntü yaşadıklarını ama yaptıkları işlerden gurur duyduğunu anlatıyor.

Bayol’un belirttiğine göre hâlâ ODTÜ Teknokent bünyesinde bulunuyorlar, yani oyun sektöründen tümüyle çekilmiş değiller.

Bugüne kadar oyun dünyasına kattıkları için Erkan Bayol ve Céidot ekibine bizler de teşekkür ediyoruz. Bundan sonra, farklı oluşumların içinde de kendilerini görmeyi gönülden istiyoruz. Çünkü Bayol’un dediği gibi, evrende bir şeyler yok olmaz, başka şeylere dönüşür sadece.