Sam Leaderboard Tedx

Güncelleme: Uzay Kuvvetleri 2911’de Seyirci ‘’Patlaması”

Ama içe doğru.
YAZAN Sarp Kürkcü

Ama içe doğru.

Orijinal Haber: Türkiye’nin ilk 3 boyutlu animasyon filmi olma özelliği taşıyan Uzay Kuvvetleri 2911’i duymuşsunuzdur.

Mass Effect temasına çok yakın olan, 2911 yılında geçen ve uzayın keşfedilmemiş 9. Sektöründeki bir görevi konu alan film fragmanından sonra iyi ve kötü eleştirileri birlikte toplamıştı.

Ayrıca bu film, 16 Mayıs 2014’te de vizyona girmiş olsa bile Soma’da yaşanan facia sebebiyle vizyondan kalktı. Ama Box Office Türkiye, hafta sonunda filmin topladığı gişe hakkında istatistiklere sahip. Bu istatistikleri de aşağıda görebilirsiniz. Filmin seyirci sayısı, bir. Evet bir. Toplam hasılat ise 10 TL.

Bunun bir şaka olup olmadığını bilmiyoruz. Çünkü böyle bir filmde ekipte yer alan insanların ailelerinin filmi izlemesi beklenir. Ama bu ilginçlikten habersiz kalmayın dedik. Biz yine de inanmıyoruz ama.

Güncelleme: Box Office Türkiye, tahminlerimizi doğrulayan bir açıklama yaptı Twitter üzerinden. Filmin yapımcılarından bir sayı istediklerini, gelmeyince kendileri 1 kişi olarak girdiklerini belirttiler. Anlaşılan gişede beklenen hasılatın yakınına yaklaşılamamış. Bari çamura yatılacağına gerçek sayılar verilseydi de, istatistiki veriler egonun önünde olsaydı. 

Oyungezer Satış