Uluslararası Wildcard Özel Turnuvası’nın Galibi Beşiktaş

YAZAN M.İhsan Tatari

Kartallar yüksek uçar

Beşiktaş E-Spor takımı başarıya doymuyor. Bu yılın başında Aces High ile anlaşarak e-sporlara resmen giriş yapan Kara Kartallar, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen LoL Kış Mevsimi Finalleri'ni kazanarak Wildcard’a katılmaya hak kazanmıştı.

Beşiktaş E-Spor Takımı, Volkswagen Arena'da düzenlenen Uluslararası Wildcard LoL Turnuvası’na iyi bir başlangıç yapamadı aslında. Tavyan temsilcisi Bangkok Titans’a yenilen ekip daha sonraki maçlarda turnuvanın favorisi olarak gösterilen Chiefs ESC’yi ve Kaos Latin Gamers’ı mağlup etmeyi başardı.

Ancak turnuvanın ikinci gününde şansları döndü. Hem Rusya şampiyonu Hard Random’a hem de Brezilya şampiyonu INTZ e- Sports’a yenildiler ve Türk Milli Takımı’nın da bol bol yaptığı gibi işi son maça bıraktılar. Neyse ki DetonatioN FocusMe’yi yenme başarısı göstererek bir üst tura yükseldiler.

Yarı finalde yine Bangkok Titans’la karşılaşan Kara Kartallar bu kez rakibini 3-0 gibi net bir skorla alt etmeyi başardı. Finaldeki rakibi Brezilya temsilcisi INTZ’i de 3-1 yenerek kupaya uzanan taraf oldu.

Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyor, ülkemize nice kupalar kazandırmalarını diliyoruz. Darısı diğer kulüplerimizin başına.

İLGİLİ BÖLÜMLER