Assassin's Creed Syndicate Çıkış Tarihi ve İlk Detayları Açıklandı

YAZAN Furkan Kirazoğlu

Silindir şapkalı suikastçı

Bir önceki hafta sizlere yeni Assassin's Creed'in 12 Mayıs'ta duyurulacağını belirtmiştik. O gün geldi çattı ve canlı yayında yeni Assassin's Creed duyuruldu. Yayın sırasında oynanış ve duyuru videoları yayınlandı.

Oyunumuzun adı daha önceki söylentilerde de ortaya çıktığı gibi Assassin's Creed Syndicate. Serinin bu seferki oyunu Ubisoft Quebec liderliğinde geliştiriliyor ve seride sanayi devrine adım atıyoruz.

1868 yılında Londra’da geçecek olan oyunda ana karakterimiz Jacob Frye. Kendisi 21 yaşında ve Arno için söylendiği gibi yine oldukça vahşi bir karakter. Bir çete lideri olarak göreceğimiz Frye’ın kız kardeşi de hikaye de oldukça önemli bir yer kaplayacak.

Oynanış kısmındaysa Assassin’s Creed bu kez oldukça Batman’e benzemiş. Kılıç dövüşünün hiç gösterilmediği videolarda karakterimiz bıçak ve muşta kullanarak Batman Arkham oyunlarındakine benzer bir şekilde dövüşüyor. Bıçak fırlatma ve Batman’deki hook’a benzer bir aletle çatılara hızlıca çıkma, zipline kullanma gibi yeteneklere de sahibiz. Aynı zamanda bir adet revoler da düşmanlara karşı kullanabileceğimiz aletler arasında.

Şehre baktığımızda da bu kez oldukça geniş sokaklarla karşılaşıyoruz. Genişlikle beraber gelen bir diğer özellik de at arabaları. Oyunda at arabası kullanabilmek ve araba üstünde seyahat etmek gibi çeşitli işlevlere sahip olacağız.

Assassin's Creed Syndicate PlayStation 4 ve Xbox One için 23 Ekim’de çıkış yapacak. PC içinse çıkış tarihi olarak sadece sonbahar mevsimi verildi. Buradan Syndicate’ın PC’ye geç geleceği sonucunu çıkarabiliriz.