YAZAN Önder Akdağ

Jedi'lar nerede Square? Avenger'lar nerede!?

Hayranlarının sabırsızlıkla beklediği Kingdom Hearts III ile ilgili yeni videolar, yeni bilgiler görmek için E3'ten umutluyduk.

Bildiğiniz gibi Kingdom Hearts serisi Final Fantasy ve Disney karakterlerini bir araya getiriyor. Disney'in Kingdom Hearts II'den beri Marvel, Star Wars ve Pixar gibi isimleri bünyesine katmasıyla bu dünyaları Kingdom Hearts III'te görmek isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Ne yazık ki bununla ilgili bir duyuru gelmedi ama elimizde bir video var.

Videoda yeni olarak Disney'in 2010 yapımı filmi Tangled'e ait bir bölüm görülmekte. Ayrıca Hercules ve Alaaddin dünyalarının yanı sıra kanatlı at Pegasus'un bir grup Heartless'a dalmasına tanık oluyoruz.

Oynanış olaraksa Sora'nın keyblade'ini çift taraflı bir kılıca ve tabancaya dönüştürebildiğini görüyoruz. Ayrıca; görünüşe göre Disney parkı teması aksiyonun bayağı önemli bir parçası olacak.

Hikâyeyle ilgili pek bir şey duymadık, yalnızca Xehanort ve Eraqus satranç oynarken The Keyblade War'dan bahsediyorlar. Keyblade Savaşı Kingdom Hearts III hikâyesinde önemli yer teşkil edecek gibi.

Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen Kingdom Hearts III Playstation 4 ve Xbox One için geliyor. Çıkış tarihi belli değil.

İLGİLİ BÖLÜMLER