Square Enix’ten Bir Türk Oyunu: Colossus Command

YAZAN M.İhsan Tatari

Kafeinini fazla sevenlere

Mobil platformlarda ya da internet tarayıcınız üzerinden oynanan oyunlarla haşır neşirseniz Overdose Caffeine adlı yerli stüdyomuzu duymuş olabilirsiniz. “The Note” adlı deneysel oyunlarıyla iki ödül alan, “Pocket Fleet” adlı mobil yapımlarıyla da beğeni toplayan ekip şimdi de Square Enix’le birlikte yepyeni bir strateji oyunu üzerinde çalışıyor: Colossus Command.

Tepe kamerası açısından oynanan oyun uzak bir gelecekte, savaşların Colossi adlı devasa robotlarla gerçekleştirildiği bir dönemde geçiyor. 80’lerin bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen grafiklere ve teknolojilere sahip olan yapımda biri hikâye diğeriyse PvP olmak üzere iki ayrı mod bulunuyor. Yönetebileceğimiz pilotların ve robotların sayısıysa 250.

Colossus Command şu anda Türkiye, İngiltere, Kanada ve Avusturalya’da Android için betaya açılmış durumda. Tam sürümü ise önümüzdeki yaz aylarında Andoid ve iOS cihazları için ücretsiz olarak (oyun içi satın alınabilir eşyalarla) sunulacak. Denemek isterseniz kendisine buradan ulaşabilirsiniz. 

İLGİLİ BÖLÜMLER