YAZAN Sistem Yöneticisi

İnsan bu kadar da tiksindirilmez ki

Bazı şeyler vardır ilginizi çeker, izlersiniz, okursunuz ve çok beğenirsiniz; karakterleri, kurguyu, ortamları...  Fakat tüm bu güzel duyguların içinde bile kendini cımbızla ayırmış bir tip vardır. Kötüymüş, iyiymiş, düşünceliymiş bunlar fark etmez sizin için... Tiksinirsiniz ölümüne. Tüm bu güzelliğin içerisinde her gördüğünüzde kanınıza dokunur bu tip! Nefret edersiniz tiksinmenin eşiğini geçmiş bir şekilde! Pis insan seni!

Itou Makoto (School Days)

Nice katil, psikopat, hasta vs. tip gördük animelerde ama yoo… Hayır… Hiçbirisinden Makoto’dan tiksindiğimizin yarısı kadar bile tiksinmedik. Dünyanın en kararsız, en ne yaptığını bilmez, en sadık olmayan adamı olsa bile işi pişirmediği kız kalmıyordu serserinin (Kıskançlık mı? N’alakası var!?) Animenin son bölümü dünyanın en güzel bölümüdür. - Ömer

karakter-1

Onbaşı Upham - Saving Private Ryan

Tamam, anlıyoruz savaştasın. Bir sürü travma, bir sürü düşmanla mücadele içindesin korkmak normaldir. Bu kadarına bir şey demiyorum da, e be Upham yanı başında silah arkadaşın bıçaklanıyor yahu, insan bi hamle eder, bir şey yapar. Film boyunca süren pısırıklığının doruk noktasına ulaştığı bu anlarda sana ağır gıcık oldum ve sonlardaki delikanlılıkların da seni kurtarmaya yetmiyor ne yazık ki. - Eren E.

karakter-2

Griffith (Femto) - Berserk

Sana ne desek boş Griffith, sen yolunu çizdin bir kere. Tarihte görülmüş en ağır ihanetlerden birine imza atıp tüm silah arkadaşlarını kendi yükselişin için kurban vermekten çekinmedin. Hani Berserk zaten kolay yenilir yutulur bir manga değildi de senin yaptıkların resmen üzerine tüy dikti. Sen git abi, ister yarı tanrı ol, ister Lucifer’ın kendisi ol ama gözümüze görünme yani. Sırf Caska’ya yaptıklarından dolayı hesap vereceksin! (Tabii manga biterse bir gün) - Eren E.

karakter-3

Jar Jar Binks -  Star Wars I-II-III

Star Wars’u sevmiyor değilim. Hatta çoğunluğun aksine prequel üçlemeyi beğenenlerdenim. Ama… O amayı anladınız siz. Jar Jar Binks, evet. Hani car car konuşmasını geçtim, sakarlığı ayrı bir dert, aptallığı zaten ortada. Bir de özellikle ilk filmde ona verilen ağırlık akıl alır, kabul edilebilir gibi değil. Muhtemelen sinema tarihinde en uyuz olunan karakterlerden birisi belki de birincisi. Hani evlat olsa sevilmez, o derece. - Eren E.

karakter-4

Mrs. Carmody - The Mist

Resmen içindeki nefreti kustun din adı altında Sayın Carmody! Gencecik dimağları yaktın yıktın "tanrılara kurbaan" diye bağıra bağıra! Halbuki uyuz ve yaşı hallice olan bir kadındın sen. Ortamı fırsat bilerek kendini peygamber gibi gösterdin, alakasız yerlerde herkesin başını yaktın, ayağına taş koydun! Tiskiniyorum senden; kimseden tiskinmediğim kadar! - Enis

karakter-5