CoD: Infinite Warfare, Youtube’un En Sevilmeyen İlk 10 Videosunda

YAZAN M.İhsan Tatari

Tarihi tersten yazmak

Activision’ın elindeki en değerli “marka” olan Call Of Duty serisi rekor kırmaya devam ediyor. Ama bu sefer tersten… Bildiğiniz gibi serinin son oyunu Infinite Warfare geçtiğimiz hafta ilk videosuyla karşımıza çıkmış ve içerdiği uzay savaşları teması nedeniyle oldukça tepki almıştı.

Bunun en belirgin emaresi de Youtube’daki beğenme/beğenmeme oranıydı elbette. Video sadece 1 haftada 9 milyondan fazla kez izlenmiş, fakat 200 bin beğeniye karşılık 400 bin beğenmeme oyu almıştı. Activision CEO’su Eric Hirshberg’de konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmıştı:

"Bunu daha önce de yaşamıştık. Seriyi ilk kez geleceğe götüren Black Ops 2’nin fragmanı o güne dek gördüğümüz en fazla olumsuz puanı almıştı. Ama kendisi en başarılı oyunumuz oldu. Call Of Duty markası hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Güçlendirilmiş zıplamalar ve kurgusal silahlar içeren, gelecekte geçen bir oyun olan Black Ops 3, tarihimizde gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunumuz oldu."

İşte ne olduysa bu açıklamadan sonra oldu Infinite Warfare videosu sadece 3 günde 15 milyon izlenme sayısına ulaştı ve 1,5 milyona yakın beğenmeme oyu aldı. Ve böylece Youtube tarihinde en çok beğenmeme oyu alan 10 videonun arasına adını yazdırdı.

Öte yandan Battlefield 1’in duyuru videosu an itibariyle 22 milyon izlenme, 1,5 milyon beğeni ve 21 bin beğenmeme oranlarına sahip. Savaş oyunlarının dijital muharebesi bu yıl bayağı erken başladı anlayacağınız.

Youtube’ta en çok beğenilmeme oyu alan videoların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER