No Man’s Sky’da Sorun Yaşayanlara Geçici Çözüm

YAZAN M.İhsan Tatari

Hello Games’ten deneysel hareketler

No Man’s Sky’ın PC sürümünde yaşanan büyük sorunları artık galaksinin öteki ucundaki bir bataklıkta münzevi hayatı yaşayan yeşil bir cüce bile duymuştur herhâlde. Oyuncuların bir kısmı NMS’ın tadını nispet yaparcasına çıkarırken bir kısmı da daha başlangıç ekranını bile geçemiyor.

Hello Games de battaniyesinin altına saklanıp ağlamıyor elbette. Geliştirici ekip şimdiden sorunları düzeltecek bir yamanın üstünde harıl harıl çalışıyor. Hatta bir güzellik yapıp henüz bitmemiş olmasına rağmen beta aşamasındaki bu yamayı şimdiden indirmenize imkân bile tanıyorlar.

Eğer FPS düşüşleri, alt-tab yaptığınızda çökme, fare performansı, AMD desteği ve CPU sıkıntısı gibi sorunlar yaşıyorsanız ve şimdiye kadarki geçici çözümler işinize yaramadıysa tek yapmanız gereken Steam hesabınıza girip No Man’s Sky’ın üzerine sağ tıklamak, özellikleri seçip Betas kısmına girmek ve 3xperimental kodunu buraya yazmak.

Ancak dikkat! Geliştirici ekip, oyunu sorunsuz bir şekilde oynuyorsanız bu yamayı kurmamanızı şiddetle tavsiye ediyor.

Son olarak yamanın deneysel olduğunu ve sorunlarınızı yine de çözemeyebileceğini hatırlatalım. GOG kullanıcılarıysa resmi yamayı beklemek zorunda gibi görünüyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER