Skyrim’in 150 Saatlik Modu Enderal: The Shards of Order Çıktı

YAZAN M.İhsan Tatari

Sabahlar olmasın

Daha önce Oblivion için Nehrim: At Fate’s Edge adlı şahane bir mod tasarlayan SureAI ekibi, yaklaşık 4 yıldır üzerinde çalıştıkları ve Skyrim’e 30 ila 150 saat arası oynanış katan Enderal: The Shards of Order’ı nihayet beğenimize sundu.

Geçen haftaki haberimizde de belirttiğimiz gibi tamamen ücretsiz olan Enderal, ana oyuna yeni bir ada ya da bölge eklemiyor, çölleriyle, ormanlarıyla ve dağlık arazileriyle yepyeni bir dünya sunuyor oyunculara.

Kendi evinizi yapmanıza imkân tanıyan modda iki önemli farklılık bulunuyor. Bunlardan birincisi birbirinden tamamen farklı birer kişiliğe sahip olan ve yanımıza katabileceğimiz, konuşarak geçmişlerini öğrenebileceğimiz iki NPC. Diğer önemli özellikse Gothic ve Risen serisini andıran bir yetenek geliştirme sistemi. Konuyla ilgili daha fazla bilgiyi sizler için özene bezene hazırladığım ilk haberimizde bulabilirsiniz.

Enderal’ı indirmek için kendi resmi sitesine gidebilir veya ModDB sayfasından indirebilirsiniz. Oynamak için ihtiyacınız olan tek şey yasal bir Skyrim kopyası. DLC’lere sahip olmanız şart değil. İmkânınız varsa yine resmi sitelerinden bu çalışkan ekibe küçük bir bağışta bulunup teşekkürlerinizi iletebilirsiniz.

Trailer:

Soundtrack:

İLGİLİ BÖLÜMLER