YAZAN M.İhsan Tatari

Ama ne yaptığını kimse bilmiyor

Bu yılın en çok merak edilen oyunlarından biri olan No Man’s Sky’ın PC’de ne kadar kötü bir başlangıç yaptığı hepimizin malumu. Hâl böyle olunca tüm gözler acil bir yama umuduyla Hello Games’e dönmüştü. Beklenen yamanın gelişiyse dün akşam gerçekleşti. Üstelik hem PC hem de PS4 için…

Bununla birlikte nelerin düzeltildiğine dair hiçbir fikrimiz yok, çünkü ortada herhangi bir belge yok. Sean Murray yama notlarının çok yakında paylaşılacağını ama genel olarak şikayetlerin %70’ini çözdüklerini belirtmiş. Buna FPS düşüşleri, ekstra donanım ayarları gibi şeyler de dâhil. Kulağa “deneysel” yamalarını aynen yayımlamışlar gibi geliyor.

Buna ek olarak oyunu oynayan oyuncuların sadece %1’lik bir kısmının sorun yaşadığını ve onların da %70’inin sorunlarını çözdüklerini belirtmiş Murray, ki bu bana hiç de inandırıcı gelmedi. Madem sadece %1’lik bir kısım sorun yaşıyor, o zaman neden Steam incelemelerinin %46’sı olumsuz diye sorarlar adama.

Murray işlerinin bitmediğini ve oyunu geliştirmeye devam edeceklerini de sözlerine eklemiş. Umalım da tüm sorunları çözsünler ve biz de galakside keyfimize bakalım.

Oyunla ilgili incelememizi henüz okumadıysanız kendisine hemen buradan göz atabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER