World of Tanks Blitz Global E-Spor Turnuvası Başlıyor

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Yeni tanklar geliyor

World of Tanks Blitz, bu yılki Tokyo Game Show’da önemli açıklamalarla gündeme geldi.

Wargaming’in paylaştığı haberler arasında Blitz Twister Kupası ve dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların katkılarıyla tasarlanan Artist Signature Label koleksiyonu kapsamındaki ilk tank olan Okawara tankı dikkat çekti.

World of Tanks, Blitz Twister Kupası ile e-spor arenasına giriş yapacağının müjdesini verdi. Klan oyuncularına özel ilk global e-spor etkinliği olacak bu kupa, yeteneklerini dosta düşmana kanıtlamak isteyen Blitz oyuncuları için kaçırılmayacak bir fırsat. Online gerçekleşecek ön elemelerden sonra her bölgeden bir kazanan belirlenecek ve turnuvanın en iyi 4 takımı offline bir etkinlikte karşı karşıya gelecekler.

"Blitz Twister Kupası için olağanüstü heyecanlıyız,” diyen World of Tanks Blitz Ürün Müdürü Andrey Ryabovol, sözlerini “World of Tanks Blitz sürekli gelişen bir oyun ve iyi oyuncular bir süredir bizden yeteneklerini sergileyebilecekleri bir etkinlik talep ediyorlar. Bu turnuva oyunun e-spor potansiyelini ortaya çıkarmak için muhteşem bir fırsat,” şeklinde sürdürdü.

World of Tanks Blitz birbirinden farklı ve benzersiz tankların oyunda yer almasıyla da sık sık gündeme geliyor. Artist Signature Label adı verilen koleksiyon serisi tankların tasarımı için Wargaming dünyaca ünlü sanatçılarla anlaştı. Bu partnerliğin ilki O-47 projesinde hayat buldu ve projenin mimarı Gundam ile Brave serileriyle ünlenen mecha sanatçısı Kunio Okawara oldu.

World of Tanks Blitz için orijinal bir tank tasarlamak benim için eşsiz bir deneyim oldu,” diyen Okawara, “Oyunun Asya’da çok fazla seveni var ve şimdiye kadar harika animeler ile işbirliğine girdi. Oyuncuların tasarımımı görmeleri için sabırsızlanıyorum. Umarım beğenirler, ”dedi.