YAZAN Gencer Fenercioğlu

33 sene sonra

Razer, George Lucas’ın 1983’de kurduğu ses teknolojileri şirketi THX Ltd.’e ait varlıkların büyük bölümünü satın aldığını ve şirketin yönetim ve çalışan kadrolarını kendi bünyesine kattığını duyurdu

Razer Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan satın almayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Razer, eğlencenin her seviyesinde inovasyon vizyonuna sahip ki bu vizyon THX’in 30 yıl önceki başlangıcından beri desteklediği vizyondur. Bu satın alma, Razer’ın oyun sektöründeki liderliğini perçinleyecek ve markayı eğlence sektörünün daha geniş alanlarına taşıyacak; bir yandan da THX’in global bir güç merkezi olma yolunda bağımsız şekilde gelişmesini sağlayacak.”

THX kendi yönetimi altında bağımsız bir girişim olarak işleyecek ve ana şirketin devam etmekte olan işlerinden ayrı olacak. Yapısına uygun şekilde, ses teknolojileri iş birimi Razer’dan ayrı olarak diğer ürün geliştiriciler, hizmet sağlayıcılar ve finansal partnerlerle işbirliği arama konusunda serbest olacak. THX’in Ses Araştırma ve Geliştirme departmanının Kıdemli Başkan Yardımcısı Laurie Fincham’ın görüşleri şu şekilde: “THX, 30 yılı aşkın süredir, ses teknolojisi ve sertifikasyonda dünya çapındaki liderlerden biri olmanın gurur verici mirasını devam ettiriyor. Kalite, tasarım ve inovasyona olan odağıyla Razer, en iyi işitsel-görsel deneyimi optimize edip dünya genelindeki kitlelere ulaştırma konusundaki vizyonumuzu destekliyor.

THX CEO’su Ty Ahmad-Taylor’ın satın alma konusundaki yorumu ve gelecekle ilgili söyledikleri ise şu şekilde: “Odağımız her zaman için hangi mecrayı tercih ederse etsin herkesin yüksek kaliteli eğlenceyi deneyebilmesini garanti altına almak oldu. Razer’la birlikte bundan sonra işimizin temel hatlarını güçlendirmeye devam edebiliriz ve bir yandan da müşterilerimizin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere mükemmel deneyimler sunabiliriz. THX bağımsız bir şirket olarak Razer’la çalışacak, fakat öncelikle, tüketicilere en iyi ürünleri sunmak adına sektördeki iş ortaklarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz.

Min Liang-Tan’a göre: “THX’in değeri sertifikasyon, ses optimizasyonu ve fikri mülk geliştirmedeki temel yeteneklerinde yatıyor. Aramıza katılan Ty, Laurie ve THX’in yönetici kadrosuyla çalışanlarından beklentimiz, işitsel-görsel alandaki inovasyon ve teknolojilerde tüm dünyaya liderlik yapmaya devam etmeleri.

İLGİLİ BÖLÜMLER