Battlefield 1'i Oynamanız için 6 Önemli Neden

YAZAN Sistem Yöneticisi

Neden BF1?

 

Electronic Arts, Battlefield serisini ne yapıp edip en merak uyandırıcı forma sokmayı başarıyor. Bir iki oyunu saymazsak FPS oyunlarında genellikle işlenmeyen bir tema olan Birinci Dünya Savaşı’nı konu edinen Battlefield 1, birçok açıdan mutlaka oynanması gereken yapıda. Hatta yapım bunu, kısıtlı süreyle ortaya konan Beta süreciyle de kanıtladı. Şimdi gelin, Battlefield 1’i oynamanız için 6 önemli nedene birlikte göz atalım.

monster-battlefield-1-1

1. Osmanlı Olarak Oynayabilmek Mümkün

Birinci Dünya Savaşı’nın şüphesiz en önemli taraflarından biri olan Osmanlı İmparatorluğu, Battlefield 1’de yerini en iyi şekilde alıyor. Osmanlı askerlerinin oyundaki konuşmaları Türkçe olduğu için savaş atmosferine kendinizi kaptırmanız daha kolay.

monster-battlefield-1-2

2. Tamamen Türkçe Dil Desteği ile Oyun Keyfi

Electronic Arts, şimdiye kadar pek de yapmadığı bir şeyi yaptı ve Battlefield 1’e Türkçe dil desteği ekledi. Her ne kadar seslendirme yine İngilizce olarak kalsa da altyazılar ve menüler tamamıyla Türkçe ve bu sayede, oyunu oynayan herkes senaryo içerisinde tüm detayları rahatlıkla anlayabilecek.

monster-battlefield-1-3

3. Dönemin Atmosferini En İyi Şekilde Yaşama İmkanı

Birçok oyuncu için İkinci Dünya Savaşı konulu FPS oyunları hayli sıkıcı bir hal almışken Birinci Dünya Savaşı’nı, savaş oyunları konusunda artık uzmanlaşan bir markanın ele alması ve işlemesi, gerçekten büyük dikkat çekiyor. Detay konusunda çoğu zaman ağızları açık bırakan Battlefield serisi, Battlefield 1’de değindiği noktalar ve işlediği konularla dönemin en iyi biçimde gözler önüne serilmesini sağlıyor.

monster-battlefield-1-4

4. Birinci Dünya Savaşı’na Farklı Bir Bakış Açısı

İşlenen konuların çoğu zaman kurgu olduğunu da zihninizden çıkarmadan oyunlara yaklaştığınızda aldığınız keyif bir hayli artıyor ve elbette Battlefield 1 için de bu durum geçerliliğini koruyor. Oyun, tek kişilik senaryo moduyda İtalyan Alpleri’nden Arabistan Çölü’ne uzanan yolculukta, Birinci Dünya Savaşı’nın oluşma nedenlerine farklı bir bakış açısı getiriliyor.

monster-battlefield-1-5

5. Atlardan Bahsetmemek Olmaz

Orta Çağ savaş oyunlarında bol bol kullanılan ve çoğu zaman eklenmiş olması için eklenen atlar, Battlefield 1’deki savaşlarda gayet önemli bir konumda. Ayrıca geliştiriciler, atların hareket modellemeleri kadar çatışmalardaki işlevlerine de büyük özen gösterdiği için atlar daha da önemli hale geliyor.

monster-battlefield-1

6. Battlefield 1’i Canavarla Oynayarak Galip Gelin

Her oyuncu Battlefield 1’i en iyi detay seviyesi ve çözünürlükle oynamayı hak eder. Bunun için Monster’ın birbirinden güçlü oyuncu bilgisayarlarını seçebilir, Battlefield 1’in en karmaşık çatışma sahnelerinde bile akıcı bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

-Advertorial-