Hello Games'ten İlginç Tweet: "No Man's Sky Bir Hataydı"

Sunucular hacklenmiş...

YAZAN Oğulcan Çelik

No Man's Sky'ın geliştirici firması Hello Games'ten tarafından atılan ilginç bir tweet ile ortalık karıştı: "No Man's Sky bir hataydı".

REKLAM
Oyungezer Satış

Yılın en gaza gelinen ama fos çıkan oyunu No Man's Sky hakkında böyle bir gelişme olunca da, internet haliyle karıştı. Önce tweet silindi, sonra hesap kitlendi ve geliştirici firmada bir sessizlik oluştu. Kimileri firmadaki mutsuz bir çalışanın bu tweeti attığını öne sürdü (ki sadece 16 çalışanın olduğunu düşünürsek bulması zor olmasa gerek), kimileri ise firmanın başındaki isim Sean Murray'in gelen eliştirilerden dolayı artık pes ettiğini söyledi.

Sonunda ise Murray hesabındaki iki aylık sessizliği bozdu ve firmanın sunucularının hacklendiğini, bu tweetin kendi rızaları dışında atıldığını söyledi. Bu kadar çok insanı etkileyebilen bir oyun fikri ile ortaya çıkıp, bu kadar fazla vaat verip sonunda yarısının gerçekleşmediği bir oyun çıkarmak büyük meziyet olsa gerek. Öyle ki hackerlar bile firma verileri ile değil direk firmanın itibarı ile uğraşıyor artık...

no-mans-sky-hello-games-tweet

 

İLGİLİ BÖLÜMLER