YAZAN Nurettin Tan

Battlefield babasız kaldı.

EA DICE Stockholm'un Genel Müdürü Patrick Bach görevinden ayrıldı.

DICE'in ve EA'nin oyunlarına büyük katkısı olan ama özellikle Battlefield seririnin her oyunu ile bir baba gibi şefkati ile ilgilenmiş Bach 14 yıldan sonra "Artık gitme zamanı geldi," dedi. EA Playstation Lifestyle'ye yaptığı açıklamada Bach'in ayrılışını resmileştirdi.

"DICE ve EA'de işine inanılmaz derecede aşık ve yaratıcı insanlarla, oyunlarımızı oynayan sevenlerimizle unutamayacağım güzel bir 14 yıl geçirdim. Bir yandan DICE'in bir sonraki oyununu heyecanla beklerken öbür yandan Battlefield 1 oynamaya devam edeceğim," dedi.

2002'de DICE kariyerine adım atan Bach ilk olarak RalliSport üzerinde çalışmak için kolları sıvadı. Sonrasında ise Battlefield serisine yönelerek bugüne kadar çıkan bütün oyunların yapımına büyük katkısı oldu. 2014 yılında genel müdürlük makamına geldikten sonra DICE'in medya tanıtımlarda önce çıkan sosyal yüz olmuştu.

DICE'dan neden ayrıldığı ya da bir sonraki durağının neresi olacağı hakkında herhangi bir bilgi yokken bunun gibi donanımlı bir adamın gittiği firmaya büyük katkısı olacağını düşünüyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER