World of Tanks Blitz Steam’de Yerini Aldı

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Bütün platformlar bir arada

World of tanks Blitz'i çapraz platform desteği ile iOS, Android, Windows veya Mac OS X gözetmeksizin hep birlikte oynayabileceksiniz.

Telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden oyuna bağlanıyorsanız bundan böyle PC oyuncularıyla da karşılaşabileceksiniz. Elbette bu seçenek, isteyen oyunculara açık. Örneğin, telefondan oynayan oyuncular sadece telefondan oynayan oyuncularla oynamak isterlerse bu şekilde oynamaya devam edebilecek.

Oyunun Steam’deki çıkışına kadar düzenlenen beta hafta sonlarında World of Tanks Blitz’i yaklaşık 200.000 kişi oynayıp test etti. Tankçılar yeni çapraz platform desteğini enine boyuna test ettiler ve oyunun son hali onların geri bildirimlerine göre şekillendi.

World of Tanks Blitz Yayın Direktörü Andrey Ryabovol konuyla ilgili, “Oyunun Windows, Google ve Apple’da çoktan yer aldığı düşünülürse Steam mağazasına girmemesi düşünülemezdi. Kullanıcılarımıza World of Tanks Blitz’i istedikleri yer, zaman ve kanallarda oynama özgürlüğü sunduğumuz için son derece mutluyuz. Yeni oyuncularımıza bu vesileyle şimdiden aramıza hoş geldiniz diyor, herkesin ister mobil ister PC üzerinde oyunun keyfini doyasıya çıkarmalarını diliyoruz,” şeklinde konuştu.

World of Tanks Blitz’in Steam’e çıkışıyla birlikte oyun gerçek anlamda çapraz platform özelliğine kavuşuyor. Bu bağlamda Wargaming.net ID’sine sahip oyuncular oyuna nereden bağlanırlarsa bağlansınlar bilgileri, deneyimleri, kredileri ve başarıları daima güncel kalacak.

Steam çıkışına özel 4 farklı öncü paketi özel tanklar Panther 8.8, VK 45.03 ve Großtraktor Krupp’u içeriyor. Bonus olarak 9-18 Kasım tarihleri arasında Breakthrough kamuflajı sizleri bekliyor olacak.

World of Tanks Blitz Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER