Overwatch Benzeri MOBA-Shooter Gigantic'in Açık Betası Başlıyor

YAZAN Oğulcan Çelik

"Overwatch Killer" mı acaba?

Overwatch'ın aslında tür olarak Team Fortress 2'nin bir kopyası olduğu gerçek. Fakat Valve'ın TF2'nin üstüne düşmemesi ve Blizzard'ın inanılmaz geliştirici ekibi sayesinde Overwatch kendi türünü aldı ve MOBAlar ile yarışacak bir seviyeye çıkardı. Sonuç olarak ise aynı türden birçok oyun geliştirilmeye başlandı.

Perfect World'ün geliştiricisi Perfect World Entertainment'ın ve  Motiga'nın ortak açıklaması ile Gigantic'in açık betası duyuruldu. 10 Aralık'ta Kuzey Amerika'da, 8 Aralık'ta Avrupa'da kapılarını açacak beta çerçevesinde hem PC oyuncuları hem de Xbox Game Preview sayesinde Xbox One oyuncuları yeni oyunu deneyebilecek. Oyunu Windows Store'dan indiren oyuncular da Xbox One oyuncuları ile beraber oynayabilecek.

Betasında 16 kahramanın yer aldığı oyun için her hafta 6 kahraman ve Siren's Stand, Ghost Reef ile Sanctum Falls haritaları oyunculara sunulacak. Birçok farklı mekaniğe sahip kahramanlar ayrıca yetenek ağaçları sayesinde oyun sırasında özelleştirilebilecek. Oyuncular haritalardaki önemli noktaları ele geçirerek oldukça güçlü yaratıkları çağıracak, kendi takımının gardiyanlarını güçlendirecek ve karşı gardiyanları yok etmeye çalışacak.

Tıpkı türün diğer oyunlarında olduğu gibi kendini "çok farklı bir oyun" olarak tanıtan Gigantic'in ne kadar sevileceğini ve oyuncuların oyun hakkında neler düşündüğünü herkesin katılabileceği açık beta sayesinde göreceğiz.

Bakalım Gigantic Overwatch ile rekabet edebilecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER