GTA Online’ın Yeni Güncellemesinden Kara Şimşek Çıktı!

YAZAN M.İhsan Tatari

Hava Kurdu da isterük!

Geçtiğimiz günlerde GTA Online’a ekleneceğini müjdelediğimiz “büyük araba hırsızlığı” güncellemesi Import/Export, dün gece itibariyle aktif hâle geldi. Ve yanında pek çok pahalı arabanın yanı sıra bir de sürpriz getirdi: Kara Şimşek dizisinin unutulmaz aracı K.I.T.T.!

80’lerin (ve çocukluğumun) en meşhur dizilerinden birinin başrol… eee… “oyuncularından” biri olan K.I.T.T., roket saldırılarına bile dayanıklı olması, kendi kendini sürebilmesi ve düşünüp konuşabilmesiyle ünlü bir araçtı. Şu aralar belki çok klişe geliyordur kulağa ama daha ortada yapay zekânın falan y’sinin olmadığı dönemlerde bizim için müthiş şeylerdi bunlar.

Modlar sağ olsun, Kara Şimşek’le daha önce oyunun tek kişilik senaryosunda oynanabiliyordu elbette. Şimdi online’da da kullanabiliyoruz kendisini. Gerçi adı Imponte Ruiner 2000 olarak geçiyor ve (galiba) konuşamıyor (telif?), ama yine de gayet havalı görünüyor. Hele şu “fuv-vuv” sesi yok mu… o bile yeter!

K.I.T.T.’in yanı sıra oyuna kimi spor kimi askeri pek çok araç daha eklendi. Ama fiyatları 5 milyon dolarlara kadar çıkabiliyor. Bazı görevleri tamamlarsanız fiyatları bir nebze düşüyor elbette.

Çalınıp satılabilir araçların ve modifiye edilebilir garajın yanı sıra dört kişilik iki takım hâlinde oynanan, Splatoon’a benzer Turf Wars adında yeni bir mod da eklendi.

Resmi fragman:

Kara Şimşek:

İLGİLİ BÖLÜMLER