Turtle Rock Şansını Yeni Oyunla Deneyecek

YAZAN Nurettin Tan

Bravo Turtle Rock! Burnunun dikine gitmeye devam.

Başarılı Left 4 Dead ve tam bir hüsran Evolve'nin yapımcısı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.

Oyun stüdyolarının bazen akıllarını peynir ekmekle yiyip yemediklerini sorgulamama neden olan kararlardan birini de Turtle Rock aldı. Left 4 Dead ile çok hızlı bir çıkış yapan ve o dönem aklımı başımdan alan stüdyonun ilk hatası belki de Left 4 Dead 2'yi çok hızlı çıkartarak, markanın kullanılabilirliğini hızla tüketmesi idi. Bir yıl ara ile çıkan ikinci oyun kısa yapım sürecine takıldığı için ilkinden pek farklı bir atmosfer sunamamıştı. Gene deli danalar gibi oynadık ama birinci oyunun kopyasını oynuyor hissinden kurtulamamıştık.

Ardından uzun bir sessizlik ve yapım süreci sonrasında Evolve çıktı. Daha çıkarken ölü doğmuştu çünkü anormal fiyatı ve ek paketler için istediği fantastik ücretlerle oyun değil sanki tefeci gibiydi. İyi performans için sağlam bir PC istemesini saymıyorum bile. Nihayetinde geçtiğimiz aylarda Turtle Rock Evolve'ye destiğini çektiğini açıklayarak, hazırlanması kim bilir kaç parayı bulan koca oyunu çöpe attı.

Oyuncular Turtle Rock'tan Left 4 Dead ya da benzeri zombili bir oyun beklerken, Evolve başarısızlıklarından ders almamış olacaklar ki burunlarının dikine gitmeyi tercih ederek "Dark Fantasy" dedikleri türde yeni bir yapım üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Yeni oyun gene FPS tadında ve co-op şeklinde oynanacak. Turtle Rock zombi ya da post apokaliptik bir türde olmayacağının altını kalınca çizdi (bravo, aferin size). 

Bu da tutmasın da batın, gidin Turtle Rock. Hayranlarının isteklerini inatla dinlemeyen bir firmanın sonu eninde sonunda bu olacaktır zaten. Hahaha... Bir saniye söylemeyi unuttum! Turtle Rock yeni oyunlarında Star Trek Online ve Blacklight Retribution gibi başarılı (öhö. Kinaye alert) F2P oyunlarının yapımcısı Perfect World Entertainment ile beraber çalıştığını açıkladı. Bu yüzden tek umudum oyunun F2P olma ihtimali olurken, gene de kendimi çok şartlamıyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER