ARK: Survival Evolved'un PlayStation VR Versiyonu Duyuruldu

YAZAN Oğulcan Çelik

Jurassic Pa..öhm.. ARK Park!

Dinozorlu hayatta kalma oyunu ARK: Survival Evolved'un yan oyunu diyebileceğimiz, PlayStation VR için geliştirilen ARK Park duyuruldu.

2017'de PS VR için çıkacak ARK Park, Jurassic Park dünyasını sanal gerçeklik ile birleştirerek oyunculara sunacak. Snail Games'in Peacock Studio stüdyosu tarafından geliştirilen oyunun yapımında elbette ARK: Survival Evolved'un geliştiricisi Wildcard'ın katkısı da bulunacak. Tropik bölgeler, karlı kaplı dağlar, geniş ovalar ve çok sayıda dinozor oyuncuların keşfini bekliyor olacak. ARK Park'ta oyuncular çevreyi gezerken dinozorlara binebilecek, yaya bir şekilde çevreyi keşfedebilecek, araç sürebilecek ve tüm bu gezintileri sırasında "gen küpleri" toplayabilecek. Bu gen küpleri ile birlikte spesifik bir türe özel daha fazla bilgi edinilebilecek.

100'den fazla türün olduğu oyunda her dinozorun gen küpü elbette aynı kolaylıkta bulunmayacak. Bulmaca çözme, aksiyon yetenekleri, keşif ve kaynak yönetimi gibi birçok mekanik ile oyuncular daha değerli genlere ulaşabilecek. Ayrıca multiplayer destekli olacak oyunda oyuncular birlikte oyunun dünyasını keşfederken arkadaşlarının fotoğraflarını çekebilecek, "Abi burada önemli olan hayvanın tuzağı fark etmemesi" gibi şakalar yaparken anılar kaydedebilecek.

İLGİLİ BÖLÜMLER