Battlefield 1'de Bazı Oyuncular Noel Ateşkesi Düzenlemeye Çalıştı

YAZAN Furkan Kirazoğlu

Bir günlük barış

DICE’tan beklediğini bulamayan bazı oyuncular kendi etkinliklerini Battlefield 1’de gerçekleştirmeye karar verdi.

Daha önceki “Battlefield 1'in Yeni Yıl Etkinliği Başladı” haberinde biraz I. Dünya Savaşı’ndaki Noel Ateşkesi’nden bahsetmiştim. Yılbaşı döneminde düşman askerlerin ateşkes ilan etmesi olarak özetleyebileceğim bu olayı DICE, Yeni Yıl Ateşkesi adında bir künyeyle hatırlatmak istedi. Bunu yetersiz bulan oyuncular da kendi etkinliklerini oluşturmak için bazı adımlar attı.

25 Aralık sabahından 24:00’a kadar sürmesi planlanan bu etkinlikte oyuncuların öncelikle birbirini öldürmemesi amaçlanıyordu. At/tank yarışları, uçak gösterileri, keskin nişancı ve insan kulesi yarışmalarıyla günün tamamlanması planlananlar arasındaydı fakat istenen yaygınlık oluşamadı. Bazı platformlarda bunu yaymak isteyen oyunculara laf eden kişiler de oldu. Örneğin birisi çevirmeye gerek duymadığım “F**k that shit,” cümlesini kurdu ve “insan öldürmek için savaş oyunu aldım,” dedi.

Etkinliği başlatan kişiler kendileri arasında amaçladıkları ateşkese ulaştı mı bilinmez ama Battlefield 1 için düzenlenmek istenen Noel Ateşkesi etkinliği istenen yaygınlığa gelemedi. Belki DICE oyuncuların bu çabasını görerek önümüzdeki sene bu zaman dilimine özel bazı modlar çıkarmaya karar verebilir.