Overwatch'ın 3v3 Modunda Mei'nin Glitch'ini Kullananlar Banlanacak

YAZAN Oğulcan Çelik

Yok öyle harita dışından millete sıkmak...

Uzun bir süredir oyuncular, Overwatch'ın 3v3 modunda Mei'nin "Buz Duvarı" (Ice Wall) yeteneğini kullanarak kendilerini harita dışına çıkarıyor ve görünmeden rakiplerine ateş ediyordu. Oyunda bulunan bu glitch sonunda Blizzard tarafından çözüldü, bunu kullanan oyuncuların ise banlanacağı duyuruldu.

Oyunlarında hile ve glitch kullanan oyunculara pek merhamet göstermeyen bir firma olan Blizzard'dan da başka bir hamle beklenemezdi herhalde. Jeff Kaplan tarafından yapılan açıklama ile bu açığın giderildiği duyuruldu:

"Bu açığı kullanan oyunculara karşı harekete geçeceğiz. Overwatch bir PvP oyunu ve bu şekilde oyun mekaniklerini kötüye kullanmak beraberinde bir ceza da getirecektir. Hile ve hack gibi durumlarda ciddi önlemler alıyoruz. Bu durum da pek farklı değil."

Ne diyelim, darısı aimbot kullananların başına. Zira YouTube'da çokça görebileceğiniz gibi bir aimbot durumu var şu an Overwatch'ta. Sanırım Blizzard bu tür oyuncuları tek tek banlamak yerine dalga dalga tümden banlamak ve bu hilelere çözüm bulmak için beklemede.