İzometrik Korku Oyunu Cayne Resmi Olarak Türkçeleştirildi

YAZAN Oğulcan Çelik

Türkçe dil desteği ile Steam'de çıktı

2015'in en iyi korku-macera oyunlarından biri olan STASIS'e yeni bir bölüm ekleyen ve ücretsiz olarak sunulan Cayne, Steam'de resmi Türkçe dil desteği ile çıktı.

Geliştirici firma THE BROTHERHOOD ile anlaşan Techno Game, 2013 yılında Nurullah Aktaş tarafından video oyunlarına resmi Türkçe dil desteği sağlatmak amacıyla kurulan bir oyun yerelleştirme ekibi. Daha önceden GTA V ve Telltale'ın Game of Thrones ile The Walking Dead oyunlarına Türkçe dil desteği veren ekip, Cayne ile birlikte karşımıza resmi dil desteği ile çıktı.

Steam'de oynaması ücretsiz olarak yayımlanan oyun, STASIS'teki Cayne Corporation'ı konu alıyor ve bizlere başka bir karakter sunuyor. Oyunun menülerinden konuşmalara, oyun içi bilgilerden karakter hikayelerine kadar her şey Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Çeviride Anıl Can Çetinkaya ve Muhammed Üsame Arslan'ın çalıştığı projenin yöneticisi ise İbrahim Aybars Sapan.

Buraya giderek Cayne'i Steam'den ücretsiz indirebileceğiniz gibi, şuradan Techno Game'in resmi sitesine giderek firma hakkında daha detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

 

İLGİLİ BÖLÜMLER