Sam Leaderboard

Sniper Elite 4'ün 101 Fragmanı Yayınlandı

YAZAN Alp Pektaş

Nasıl bir oyunla karşılacağınızı görün diye

Çıkışına yaklaşık 2 hafta kala Sniper Elite 4'ten ders niteliğinde, tamamen oyun içi görüntülerden oluşan bir video yayınlandı. Sertliğini dengelemek için midir bilmem videoda hoş sesli bir kadın bize oyunu anlatıyor. Video Hikaye, Çatışma, Düşmanlar, Silahlar ve Çoklu Oyunculuk olmak üzere 5 parçadan oluşmakta.

Rebellion, serinin 4. oyununda hikayeye daha fazla ağırlık veriyor. 1943 yılında İtalya'da geçen oyunda direnişçilere katılıp Nazilerin, savaşın gidişatını değiştirecek güçte gizli bir silahı kullanmasına engel olmaya çalışacağız. Sniper Elite serisinin en çok odaklandığı ise keskin nişancı havasını en iyi şekilde vermek. Bunun için ateş ederken rüzgarı ve yer çekimini de hesaba katmak gerekecek. Tetiğe bastıktan sonra merminin düşmanınızın içinden geçişini izleyip içinizdeki sadisti tatmin edebileceksiniz. Karakterimiz Nazi askerini bıçaklarken görüyoruz ki kemik ve organların zarar görmesini izlemek için keskin nişancı tüfeğiyle ateş etmek şart değil.

Ayrıca keskin nişancı tüfeği dışında elimize döneme ait farklı silahlar da geçecek ve bunları geliştirebileceğiz. Gerektiğinde düşmanları temizlemek için çevresel etkenlerden de faydalanacağız. 

Tek takılmak istemeyenler için ise co-op oynama imkanı ve 7 farklı çoklu oyunculu modu ile 12 kişiye kadar oynamak mümkün olacak. 

Sniper Elite 414 Şubat'ta çıkışını yapacak.