15 Yaşındaki Kızı Taciz Eden Counter-Strike Oyuncusuna 1000 Yıl Ceza

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Bu ceza az bile...

 Counter-Strike için profesyonel seviyede turnuvalar düzenleyen ESEA, CS oyuncusu Reece "bloominator" Bloom'a 1000 senelik men cezası verdi. Verilen cezanın açıklamasında "kötü niyetli aktivite" yazsa da Bloom'un 15 yaşında bir kızı taciz ettiği resmi olarak kanıtlandı. Belgeler internetteki yerini aldı.

Reece Bloom kendi resmi Twitter hesabı üzerinden olayın yaşandığını itiraf etti ve mesajlaşma da internete düştü. Hatta "bloominator", ilk başta yaptığı işten gurur duyarcasına konuşurken, tacizde bulunduğu kızın birkaç sene sonra aklının başına geleceğini pişkince ifade etti. Bu verilerin ortaya çıkması üzerine ESEA'dan 1000 senelik men cezası alan Bloom, konuştuğu küçük kıza "Pedofil(sübyancı) olmamdan rahatsızlık duymuyorum" dedi. 

Bloom, daha sonra açıklamalarından dolayı oyunculardan ve hayranlarından Twitter üzerinden özür diledi. Kendisinin Twitter hesabı silinmiş gözüküyor ancak, özür metninde "Bahanem yok. Yaptığım şey inanılmaz derecede aptalca. Ancak lütfen nefretinizi benim üzerimde toplayın. Arkadaşlarıma ya da bağlı olduğum organizasyonlara tepki göstermeyin. Umarım bazı insanlar beni affedebilir, ancak affetmezlerse de bunu anlayabilirim." ifadelerini kullandı.

Reece Bloom, kariyerinin bir döneminde "summitg1" ve "shroud" gibi üst düzey oyuncularla aynı takımlarda yer aldı.