Dedikodu: Suicide Squad 2'nin Yönetmeni Mel Gibson Olabilir

YAZAN Baran Köse

Hayda sesleri kulağımda yankılanıyor

Warner Bros. son günlerdeki gelişmelerin ardından tutunacak dal arıyor. Şu an panik içerisinde olduğunu tahmin ettiğimiz Warner Bros. bu durumdan kurtulmak için adım atmaya çalışıyor.

Bildiğiniz gibi DC'de işler hiç de iyi gitmiyor. Yükselen değer Flash yönetmensiz, en beğenilen Batman Ben Affleck'siz durumda. Suicide Squad'ın ilk filmi o kadar kötüydü ki gişede çok başarılı olsa da her biri ayrı filmi hak eden karakterler insanların gözündeki yerini kaybetti. Dedikodulara göre Suicide Squad filminin devamı için Hollywood'un en tartışmalı isimlerinden Mel Gibson ile görüşülüyor. Eleştirilere başlamadan önce belirtmemiz gerekiyor, Mel Gibson kötü bir yönetmen değil. Son filmi Hacksaw Ridge "En İyi Yönetmen" de dahil olmak üzere tam 6 adet Oscar adaylığına sahip ve bu sene Oscar'ı domine edeceği söyleniyor. Film gerçekten çok iyi ve aldığı övgüleri sonuna kadar hak ediyor. Fakat Mel Gibson Suicide Squad için doğru isim mi?

Suicide Squad şu an insanların gözünde oldukça kötü bir yerde. Mel Gibson da kişisel hayatı ile yaklaşık 10 senedir herkesin esprilerine malzeme olmuş durumda ve insanlar onun kişiliğine saygı duymuyor. Geçmişte yaptığı işlere ve Hacksaw Ridge'in başarısına bakarak olumlu düşünebiliriz. Fakat dedikodu çıktığından beri (ben bu haberi yazarken dumanı üstündeydi) insanlar sürekli espri yapıyor ve ikiye bölünmüş durumda. Kimileri Mel Gibson'ın filmi daha da batıracağını söylerken Mel Gibson'ın Suicide Squad'ı kurtarabilecek kişi olduğunu savunanların sayısı da azınsanmayacak kadar fazla. 

Benim düşünceme göre Mel Gibson ve Suicide Squad çok alakasız iki isim. Mel Gibson iyi bir oyuncu ve iyi bir yönetmen olabilir. Fakat DC'nin ihtiyacı olan kişi olduğundan emin değilim. Suicide Squad'daki ünlü isimlerin altında ezilmeyecek ve onları yönetebilecek bir isim gerekiyor bu doğru. Kadro çok geniş, fakat Mel Gibson'ın karakterleri tanımaması ve filmde yer alan neredeyse her karakterin Mel Gibson'ın şahsi görüşleri ile çelişmesi sıkıntı yaratabilir. Kendini dine vermiş bir Joker görürsek şaşırmayalım.

Ne diyelim, hayırlısı olsun...

İLGİLİ BÖLÜMLER