Half-Life 3 Söylentilerinin Sorumlusu Valve'daki "Şakacı" Çalışanlarmış

YAZAN Alp Pektaş

Oyun yapmak yerine oyuncularla oynamak

Hani sıklıkla Half Life 3'e dair ufak tefek işaretler, gelişmeler görüyor ve sonrasında "Half Life 3 confirmed!" diyoruz ya, işte tüm bunların arkasında oyunun hayranlarına şaka yapmak isteyen Valve çalışanlarının olduğu ortaya çıktı.

VentureBeat'in haberine göre Gabe Newell, bazı Valve çalışanlarının Half Life 3'ü bekleyenlerle dalga geçmek için oyuna dair sahte deliller yarattığını söyledi. Dota 2'de Half Life 3'e dair gizli dosyalar, sağda solda beliren Half Life 3 logoları ve aklınıza ne gelirse. Tabi ki bazı trolller de bu işin içinde ama asıl sorumluları bu arkadaşlarmış. Ayrıca “Bazı çocuksu çalışanlarımız GDC'de Half Life 3 tshirtleri giydiler." diyor Gaben.

İnsan neden oturup oyun yapmak yerine insanların duygularıyla, beklentileriyle oynar anlamıyorum. Görünüşe göre Half Life 3'ün çıkmasını en çok istemeyenler Half Life 3'ü yapabilecek tek firmanın çalışanları. Bunu söylüyorum çünkü ortada oyuna, Gordon Freeman'a dair net hiçbir şey yok. Half Life 3 o kadar uzun süredir bekleniyor ki pek çok oyuncu artık ümidini yitirdi ve oyunun çıkacağına da inanmıyor.

En azından Valve'ın boş durmadığını biliyoruz. Bu da bir şeydir. 

İLGİLİ BÖLÜMLER