YAZAN M.İhsan Tatari

Neeey?

Hakuna Matata! Hatta Karamba Karambita! Ne işin var senin Los Santos sokaklarında Simba?? Ne kafiye tutturdum ama, hehehe… (Bozdu!)

Mod yapımcıları her gün bizi bir parça daha şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle de söz konusu GTA V olduğunda. Siz deyin Hulk, ben diyeyim Kara Şimşek, bugüne dek Los Santos sokaklarında uçan kaçan pek çok kurgu karakteri gördük onlar sayesinde. Ama ya Aslan Kral? Ya Simba? İşte kırk yıl düşünsem bu aklıma gelmezdi…

MrMarco1003 tarafından tasarlanan The Lion King Pack sayesinde Simba’nın hem küçük hem de yetişkin hâlini oyunda yönetebiliyoruz. Bitmedi; Timon, Pumbaa, Ed, Shenzi, Banzai, Kiara, Nala, Scar, Mufasa ve Rafiki de var. Üstelik modellemeler Kingdom Hearts 2’den alındığından çizgi filmdeki hâllerine inanılmaz benziyorlar. Sanki Disney özel efektle hepsini oyuna eklemiş gibi, acayip başarılı görünüyor.

Daha da güzeli Maymun Rafiki’nin motosiklet sürüşünü, Yabandomuzu Pumbaa’nın milleti bir güzel tepelemesini ve Firavun Faresi Timon’un minigun’la ortalığı harap etmesini izlemek nedense acayip keyifli. İzleyin!

Modu indirmek isterseniz kendisine buradan ulaşabilirsiniz. Kingdom Hearts 2’yle teliflik olursa ortalıkta çok fazla dolanmayabilir, ona göre.

İLGİLİ BÖLÜMLER