YAZAN Yasin Madyb İlgün

Nintendo birilerini fena haşlayacak!

 Nasıl oldu bilemiyoruz, ama Nintendo Switch bir şekilde NeoGaf'tan "hiphoptherobot" isimli kullanıcının eline iki hafta erkenden geçti.

3 Mart 2017'de resmi çıkışını yapacak olan Switch, böylece daha resmi çıkışını yapamadan sızmış oldu. Konsola erkenden ulaşan kullanıcı boş durmadı ve hem kutu açılış videosu yaptı, hem de konsolun kullanıcı arayüzünü bizlerle paylaştı. Konsolun desteklediği dillerde Türkçe yer almıyor, ancak Nintendo'nun Türkiye'de resmi bir satış noktası bile yok. Haliyle şaşırtıcı bir durum değil, ancak biz yine de meraklısına iletelim dedik.

Bununla birlikte "hiphoptherobot"a konsolla birlikte hiçbir oyun gelmemiş, bu sebeple herhangi bir oynanış videosu göremedik. Konsolun 32GB'lik dahili hafızası bulunuyor, fakat Switch, 2TB'ye kadar(şu an için öyle bir hafıza kartı olmasa da gelecekte olacaktır) harici hafıza desteği sunuyor.

Tedarikçi firmanın Nintendo Switch'i yanlışlıkla kargoladığı kullanıcı "hiphoptherobot", kendisine gelen çılgın tekliflere rağmen konsolu satmayacağını açıkladı. Hiphoptherobot'un Nintendo ile hukuki olarak başını belaya sokmak istemediği ortada.

Kutu açılış videosuna ve kullanıcı arayüzü videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Konsolun aksesuarlarının fiyatlarına buradan bakabilirsiniz. Switch'te Elder Scrolls V: Skyrim, FIFA 18, Splatoon 2, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Ultra Street Fighter 2 gibi oyunların olacağı resmileşti.

2017'de çıkacak olan oyunların tam listesine ve hangi platformlarda çıkacaklarına buradan ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar Oyungezerler!

İLGİLİ BÖLÜMLER