YAZAN Yasin Madyb İlgün

Aquaman'e bir yanıt mı?

 Marvel Sinematik Evreni zenginleşmeye devam ediyor. Guardians of the Galaxy'den Doctor Strange'e kadar pek çok farklı karakteri sinematik evrenine başarıyla dahil eden Marvel, şimdi de Namor üzerinde çalışıyor. En azından kulağımıza gelen dedikodular bu yönde.

 Namor'un film ve televizyon hakları uzun bir süredir Universal Stüdyoları'ndaydı, ancak yaklaşık yedi ay önce bu haklar yeniden Marvel'a döndü. Marvel'ın en büyük anti-kahramanlarından biri olan Namor, Doctor Strange'den bile daha ukala ve kendini beğenmiş bir tip. Marvel'ın Aquaman'i diyebiliriz, ancak ona oranla çok daha agresif ve sert bir karakter. Aquaman dünyayı korumak için savaşabilir ve her şeye rağmen biz insan ırkına bir nebze saygı duyar. Namor ise diğer kahramanlarla çalışmak zorunda kaldığı zaman bile onları pek sevmez, bazen düşmanları olur ve dünya yerin dibine girse, insanlık yok olsa damla üzüntü göstermez.

Namor'un Marvel Sinematik Evreni'ne filmlerle mi yoksa dizilerle mi katılacağı, hatta bu dedikoduların gerçek olup olmadığı bile bilinmiyor. İddiaların kaynağı Reel News Hawai'ye uzanıyor. Sitenin Twitter hesabından yapılan açıklamada Marvel'ın Namor projesi için Hawai'de lokasyon baktığını iddia etti. Warner Bros. & DC'nin de yine Hawai'de Aquaman için lokasyon avına çıktığını söyledi.

Kaynak biraz güçsüz gözükse de bu arkadaşlar daha önce de Marvel'ın Inhumans projesinin Hawai'de çekileceğini herkesten önce duyurmuştu. Namor oldukça ilginç ve etkileyici bir karakter. Marvel Sinematik Evreni'ne farklı bir tat katabilir. 

Marvel'dan son olarak Avengers: Infinity War filmlerinin çekimlerine resmen başlandığına dair müjdeli bir haber almıştık. DC cephesinden son aldığımız haberler ise hiç de iç açıcı değil. Son olarak Ben Affleck'in Batman'i komple bırakması ihtimali ile sarsıldık.

2017'de çıkacak filmlerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER