Dünya Radyolarını Dinleyebileceğiniz Harika Bir Site: Radio Garden

YAZAN Alp Pektaş

Farklı radyo kanallarına kulak verme zamanı

Radyo dinlemeyi seviyorsunuz ama aynı yerli radyo kanallarından, içinizi sıkan haberlerden ve kalitesiz şarkılardan sıkıldınız mı? O halde Radio Garden ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Radio Garden ile Google Earth misali dünyayı gezebiliyor ve farklı ülkelerin radyo kanallarını ücretsiz dinleyebiliyorsunuz. Roma'ya uğrayıp İtalyanların ne dinlediğini, Kopenhag radyolarını açıp Dancanın kulağa nasıl geldiğinin öğrenme imkanına sahipsiniz. İster J-pop dinleyebilir, isterseniz Küba müziğiyle keyiflenebilirsiniz. Üstelik bilgisayar başında olmanız da gerekmiyor. iOS veya Android cihazlarınızdan da radyo dinleyebilirsiniz. 

Bu haberi yazarken Finlandiya'nın Tampere şehrinden yayın yapan Radio Gramox'u dinliyordum. Radio Garden'dan haberdar olmamızı sağlayan ekşişeyler'e ve ekşi sözlük'e teşekkür ederiz. İnternet sağolsun artık herkes yaşadığı yerin dışına çıkıp çok uzaklara gidebiliyor. Rastgele bir radyo kanalı açın ve dinleyin. Anlamasanız da dinleyin. Çok farklı olsak bile özünde hepimiz insanız.

İLGİLİ BÖLÜMLER