YAZAN Yasin Madyb İlgün

BF 1'i hala oynayamadıysanız müjde.

 Battlefield 1'i oynama şansı bulamadıysanız size iyi bir haberimiz var. DICE, Battlefield'ın resmi blogundan oyunun bu hafta sonu ücretsiz deneme süresine gireceğini açıkladı.

Ücretsiz deneme PC ve Xbox One için olacak, ne yazık ki PlayStation 4'ün adı geçmiyor. Oyunun tamamı açık olacağı için ister senaryo modunu, isterseniz çoklu oyuncu modunu oynayabileceksiniz. Senaryo modunun sadece birkaç saat sürdüğünü düşünürsek her iki modu da oynayacak bolca zamanınız olacak. Oyunu Xbox One'da ücretsiz oynayabilmek için Xbox Live Gold üyesi olmanız gerekiyor. 

Battlefield 1'in Xbox One ücretsiz sürümü, 3 Mart'ta'(Cuma), Türkiye saati ile 20.00'de açılacak. 6 Mart Pazartesi günü, saat 11.00'e kadar devam edecek.

> Battlefield 1'in Premium Pass İçerikleri Açıklandı. Çanakkale'ye Geri Dönüyoruz

PC sürümü ise Origin üzerinden oynanabilir olacak. Bununla birlikte PC'de oyunu sadece 10 saat oynayabileceğiz. Oyun 3 Mart, saat 16.00'da oynanabilir olacak ve 6 Mart, saat 21.00'e kadar açık kalacak. 4 farklı multiplayer modu ve 5 harita açık olacak. Senaryo modundan ise sadece ilk iki hikayeyi oynayabileceğiz.

Deneme süresinde elde ettiğiniz başarımlar ve eşyalar hesabınıza kaydedilecek ve oyunu bu hesaplar üzerinden satın alırsanız kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

 Battlefield 1'in yaklaşık 43 GB alan kapladığını hatırlatalım.