Battlefield 1'in Premium Pass'i Bizi Çanakkale'ye Götürüyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Gelibolu çıkarması!

 Battlefield 1'in Premium Pass içerikleri belli oldu. DICE, daha önce They Shall Not Pass Ek Paketini ve içeriğini duyurmuştu. Bu modla birlikte Cephe Hattı(Frontlines) isimli yeni bir oyun modu da BF 1'e eklenecek.

They Shall Not Pass'in dışında açıklanan diğer üç ek paketin adı ise In the Name of the Tsar, Turning Tides ve Apocalypse olarak duyuruldu. Bu dört yeni eklenti ile birlikte BF 1 oyuncuları, Birinci Dünya Savaşı'nı Fransa ve Rusya gibi daha önce oyunda yer almayan ülkelerle tecrübe edebilecek. Yeni DLC'ler ile birlikte oyuna toplamda 16 tane multiplayer haritası, 20 yeni silah ve yeni elit sınıflar eklenecek. Battlefield 1 Premium Pass sahipleri ek paketlere iki hafta önceden erişebilecek, 14 tane ekstra Battlepack sahip olacak ve sunuculara öncelikli erişim hakkı olacak.

> Battlefield 1 Bu Hafta Sonu İçin Xbox One ve PC Oyuncularına Bedava

bf-they-shall-not-passbf1-in-the-name-of-the-star
bf1-turning-tidesbf1-apocalypse

Eklentilerin her biri farklı temada olacak, yeni bölgeler ve yeni savaşlar içerecek. Bu eklentilerden üçüncüsü bizi Çanakkale'ye geri götürecek

They Shall Not Pass

Birinci Dünya Savaşı'nı Fransa Ordusu ile tecrübe etme şansı bulacağımız bu DLC ile ilgili detaylı bilgiler zaten açıklandı. Mart ayında çıkacak bu eklenti için detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

In the Name of the Tsar

Bu eklentide ise savaşı Ruslar'ın gözünden göreceğiz. Rusya'nın Brusilof Taarruzu'nu oynama şansı elde edeceğimiz bu DLC'nin bir bölümü Galiçya'da geçiyor. Diğer bölümü ise savaşın doğu cephesinde, Lupkow Geçidi'nde yer alıyor. Dondurucu soğukta Ruslar'ın göze göz dişe diş kapışmalarını oynayayabileceğiz. 

Turning Tides

Bizi en çok ilgilendiren eklenti ise Turning Tides. Çünkü bu DLC'de Gelibolu Çıkarması'nı oynayacağız. Deniz savaşlarından, kara çıkarmalarına ve hava dalaşlarına kadar her şeyi içerecek bu ek pakette muhtemelen yine İtilaf Devletleri tarafında yer alacağız. Çanakkale'de geçen bölümün yanı sıra Zeebrugge Kuşatması'nı da oynama imkanı bulacağız. 

Apocalypse

Bu eklenti ile ilgili henüz çok detaylı bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak yeni senaryolar ve pek çok yeni içerik göreceğimiz kesin. BF 1'in sitesinde yazdığına göre savaşın en acımasız senaryolarında yer alacağız ve cehennemi yaşayacağız. Merakla bekliyoruz efendim.