YAZAN Yasin Madyb İlgün

Borderlands 3 müydü o?

 Gearbox'un patronu Randy Pitchford, GDC 2017'de yaptığı panelde Unreal Engine 4 oyun motoru üzerinde yaptıkları çalışmalardan bahederken oldukça aşina olduğumuz bir dünyayı kullandı.

Net bir şekilde Borderlands dünyasını kullanan videoda Gearbox'un şu ana kadar yaptığı teknik geliştirmeler tanıtılıyor. Hava şartları, gezegen pozisyonları, dinamik gölgelendirme/ışıklandırma ve gölgelendirme üzerine konuşan Pitchford, konuşması boyunca görüntülerin kesinlikle bir oyundan olmadığını söyledi. Gearbox'un CEO'su birkaç defa teknik demo için bu atmosferi kullanmayı seçtiklerini söyledi ve görüntülerin bir oyundan olmadığının altını çizdi. Aynı zamanda bu gelişmeleri Borderlands 3 için tasarladıklarını da söyledi. Yani herkesin kafasını başarıyla karıştırdı. 

Başka Gezegenler

Pitchford'ın konuşmasında dikkat çeken bir diğer nokta ise "başka gezegenler" ifadesi oldu. Gearbox'un patronu, "Bu yenilikler ile farklı gezegenleri keşfedersek, farklı fiziksel etkiler görürüz. Başka gezegenlerde fizik kuralları değişebilir. Ayın ve güneşin pozisyonu Pandorra'da alıştığımızdan farklı olabilir." dedi. Yine biraz çıkarım yapmış olacağız, ama bu Borderlands 3'te farklı gezegenleri ziyaret edebileceğimizin habercisi olabilir.

Umarım görüntüler Borderlands 3'tendir, şahsen gördüğüm yenilikler beni şu an için tatmin etti. Borderlands'in kendine has tarzı var ve hiçbir zaman sınırları zorlayan grafikler peşinde koşan bir oyun olmadı. Hem oynanışı hem de görselleriyle hep özgün bir yanı oldu. Pitchford, yakın zamanda Borderlands 3 ile ilgili duyurular yapacaklarını da belirtti ve ardından sahneyi terk etti. 

 

İLGİLİ BÖLÜMLER