Hayran Yapımı Bir The Witcher Kısa Filmi: First Hunt

YAZAN M.İhsan Tatari

Ben bunu nasıl kaçırmışım?

Öncelikle aşağıdaki videoyu daha önce izleyenler varsa şimdiden özür, onlar için iki aylık bayat ekmek tadında bir haber olacak çünkü bu. Küflü küflü, yeşil, kadi… Tamam, sustum!

Resmî The Witcher filmi çekim öncesi hazırlıklara hâlâ devam ededursun, üçüncü oyunla birlikte iyice popülerleşen ve kendine sağlam bir hayran kitlesi edinen Geralt, kısa filmlerle ara sıra karşımıza çıkıp bizi mutlu etmeyi sürdürüyor. Hatırlarsanız daha önce başrolünü Maul Cosplay’in oynadığı bir hayran yapımı The Witcher kısa filmini sizlere tanıtmıştık. Gerçi o, Maul’un Geralt’a olan müthiş benzerliği dışında pek iyi bir çalışma sayılmazdı. Özellikle de genç dimağların hayalindeki Triss imajını fena hâlde yerle bir ettiği ve literatüre ateştopu tenisi gibi bir şey kazandırdığı için…

Ama bu seferki farklı! 38 Studios tarafından 2 ay önce (öhöm!) çekilen First Hunt (İlk Av) adlı kısa filmimizi akranlarına nazaran çok daha başarılı buldum ben. Tamam, “baş kötümüz” yürümek yerine süzülse daha da iyi olabilirmiş elbette. Gümüş ve çelik kılıcın kullanımı konusunda da hafif bir karmaşa yaşanıyor ama The Witcher külliyatına çok daha sadık, güzel bir çalışma olmuş onun dışında. Hatta ortalarına doğru gülümsemenize neden olacak, küçük bir ayrıntısı bile var.

Filmde Geralt’ın gençliğini izliyor ve aldığı ilk göreve şahit oluyoruz. Baştaki o animasyonlar sizi şaşırtmasın, oyunlardaki çizgi roman tadındaki ara sahnelerin havasını yakalamak için yapılmışlar. Videonun başındaki görsele de bakmayın siz, Geralt’ı oynayan aktör filmde çok daha iyi görünüyor.

…diyor ve sizi First Hunt’la baş başa bırakıyorum. İyi seyirler.