Master Yoda'yı The Last Jedi Filminde Görecek Miyiz?

YAZAN Baran Köse

Frank Oz şüpheli konuştu...

Kukla dünyasının ustası, Yoda'ya can ve ses veren usta isim Frank Oz, yeni televizyon dizi için sorular yanıtlarken ilginç bir cevap vererek Star Wars hayranlarını heyecanlandırdı.

Söz konusu Frank Oz olduğunda hangi dizi ya da film için basınla soru cevap yapıyorsa sorular bir şekilde Master Yoda'ya gelir. Son röportajında bu yıl çıkacak Star Wars: The Last Jedi hakkında sorular alan Frank Oz'un verdiği cevap gerçekten kafa karıştırıcı. Filmde Yoda'yı görüp görmeyeceğimizi soran gazeteci kardeşimize "Bu konu hakkında bir şey söyleyemem. Ailemden biri bile sorduğunda bu konu hakkında konuşmamam gerektiğini söylüyorum. Yoda'yı çok seviyorum ve Disney izin verdiğinde seve seve sorularınızı yanıtlarım" cevabını verince internet birbirine girdi.

Bu konu hakkında iki farklı görüş var. Birincisi Yoda'nın The Last Jedi filminde yer alacağı yönünde. Diğeri ise Disney'in Star Wars filmlerinde yer alan kişilere bir yaptırım uyguladığı ve yeni filmde yer alsın ya da almasın konuşmalarının yasak olduğu şeklinde. Hatırlarsanız David Prowse Revenge of The Sith filminden önce ne yazık ki çıkıp çok mantıklı olmayan şeyler söylemiş ve filme hafif bir gölge düşürmüştü. Disney'in bu tarz olayların önüne geçmek istemesi oldukça mantıklı geldi bana.

Fakat gönlüm tabii ki de Yoda'yı bir kez daha beyaz perdede görmekten yana. Hatta Anakin, Obi-Wan ve Yoda'yı bir arada görmek, Luke'a son kez bir şeyler söylerken izlemeyi çok isterim. Fakat en büyük korkum bu üçlünün yanına Güç Hayaleti olarak Luke'un gelmesi. 

İLGİLİ BÖLÜMLER