Ubisoft, Çakallık Yapan For Honor Oyuncularını Banlıyor

YAZAN Alp Pektaş

Yok öyle oynamadan kazanmak!

Bazı oyuncular oynadıkları online oyunun bug'ını bulup sömürür ya da kurallardaki boşluklardan faydalanmaya çalışır. Tabi ki er ya da geç oyunun yapımcıları bunun farkına varar ve BAM GÜM ban çekicini vurmaya başlarlar.

afk kısaltmasını (away from keyboard) çoğunuz duymuştur. Doğru çevirisi bilgisayar başında olmamak anlamına gelir. Çevrimiçi oynanan bir oyunda takım arkadaşınız öyle hareketsiz bekler ya, harita değişene kadar öyle kalır ya da admin tarafından sunucudan şutlanır. For Honor oynayan bazı uyanık oyuncular da bu sorunu yaşamamak için gamepad'in hareket analoguna lastik takarak ya da klavyenin hareket tuşlarının basılı kalmasını sağlıyor ve bu sayede ekran başında olmasalar bile katıldıkları bir oyunda sadece hareket ettikleri için oyun sonunda ödül alıp seviye atlayabiliyorlar. Bu tabi ki de kurallara aykırı. Millet orada savaşırken senin yaptığın iş mi?

Bu sorunun farkında olduklarını geçen ay açıklayan Ubisoft, For Honor sunucularını bu kurnaz oyunculardan temizlemeye başlamış. Ubisoft'un açıklamasına göre geçtiğimiz gün 1500 kadar oyuncuyu 3 günlüğüne oyundan uzaklaştırılmış ve 4000 kadar oyuncuya da uyarı yollanmış. Mail yoluyla gelen bu uyarıda oyuncuya uygulanan yaptırım ve nedeni izah ediliyor. Dahası herhangi bir hile programı kullanarak oyundan haksız yere faydalanan oyuncular kalıcı olarak banlanacaklarmış. 

Umarız bu olaydan sonra benzer vakalar tekrar yaşanmaz. 

İLGİLİ BÖLÜMLER