Güncelleme: (Eski Haber)

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Güncelleme: Eski haber!

 GÜNCELLEME:  Sevgili Oyungezerler, hepinizden özür dileyerek Adam Kicinski'nin bu konuşmayı ne yazık ki 2015'te yaptığını öğrendim. Birkaç farklı kaynakta görünce ben de heyecanlanmıştım, ancak kendisinin TV yayını 2015 Aralık ayından. 

CD Projekt Red'in CEO'su Adam Kicinski, Polonya'dan TVN 24 BiS isimli bir televizyon kanalında ekrana çıktı. Kicinski, "Yeni bir The Witcher oyunu yapmazsak serinin hayranlarına haksızlık etmiş oluruz. Yeni bir The Witcher oyunu hakkında konuşmak için çok erken, ama bu markayı da unutacak değiliz. Bu evren üzerinde on yılı aşkın bir süredir çalışıyoruz ve bunun son olduğunu düşünmüyorum." dedi. 

Piyasa değeri milyar doları geçen CD Projekt'in başkanı aynı zamanda üzerinde uzun yıllardır çalıştıkları Cyberpunk 2077 hakkında da konuşmayı ihmal etmedi. Kicinski "Cyberpunk 2077 artık bizim için daha da fazla önem taşıyor ve ilk planladığımızdan çok daha sıkı çalışıyoruz. The Witcher 3: Wild Hunt'tan daha başarılı bir oyun yapmamız gerekli." ifadelerini kullandı. Polonyalı iş adamı, Cyberpunk 20077 ile daha fazla kitleye ulaşmayı planladıklarını dile getirirken  "The Witcher 3 bir sürü ödül aldı ve en iyi oyun seçildi. Ancak daha ulaşamadığımız bir sürü pazar yeri var. Witcher 3 ödülleri topladı, ama hiçbir satış rekoru kıramadı." diye konuştu. 

> "Cyberpunk 2077, Witcher 3'ten Daha Fazla Satabilir"

. Aslında CDPR'dan pek çok isim sadece Geralt'ın hikayesinin son bulduğunu, Witcher evrenine tamamen veda etmediğimizi belirtmişti. Hatta CDPR'ın önemli isimlerinden Marcin Iwinski, yeni bir Witcher oyunu konusunda şu anlık bir düşünceleri olmadığını söylemiş, serinin biraz nefes alması gerektiğini belirtmişti. Ancak şirketin CEO'su çıkıp da yayında böyle bir ifade kullanınca bu haberi Witcher hayranlarıyla paylaşmadan edemedim.

> The Witcher 3'ün Garip Hataları

The Witcher 3: Wild Hunt, 300'ün üzerinde oyun ödülü aldı ve hem oyun hem de ek paketlerinden Blood and Wine yılın oyunu seçildi. The Witcher 3: Wild Hunt'ı biz de çok başarılı bulmuş ve 10 üzerinden 9,4 puan vermiştik. Blood and Wine'a ise 9,6 puan vermeyi uygun gördük.

Not: Kicinski'nin ağzından Witcher 4 gibi bir ifade çıkmadığını belirtmek isterim. Kendisi itinayla "Yeni bir The Witcher oyunu" diyor. Hikayede nasıl bir karakteri oynarız orası biraz soru işareti, ancak üçleme pek de açık kapı bırakmadı aslında. Herkesin aklına gelen ilk isim Ciri, ancak CDPR'ın Ciri için ayrı bir oyun yapacağını düşünmüyorum, özellikle Ciri'nin bu evrendeki açık ara en güçlü savaşçı olduğunu düşünürsek, oynanış kısmı biraz sıkıcı bir hal alabilir. 

> The Witcher Serisinin Dünden Bugüne Hikayesi

Neyse efendim, öncelikle bir Cyberpuk 2077'yi görelim de diyor ve konu hakkında şu an için daha fazla kelam etmek istemiyorum. Kapatırken de benim gibi kendinize hakim olamayıp, yine de gaza geldiyseniz İhsan Tatari'nin "The Witcher Serisinin Dünden Bugüne Hikayesi" yazısını bir okuyun derim.