Uncharted: The Lost Legacy'de Nathan Drake'i Göremeyeceğiz

YAZAN Furkan Kirazoğlu

Drake başka bir kalede

Naughty Dog’dan gelen açıklamalara bakılırsa yaşayacağımız son Uncharted tecrübesi olacak The Lost Legacy’den yeni detaylar geldi.

Daha önce Uncharted: The Lost Legacy’nin serideki en büyük bölümü barındıracağını öğrenmiştik. Bu seferki detaylar oyundaki karakterler ve oynanış kapmasında paylaşıldı.

PlayStation’ın blog sayfasında paylaşılan yazıda hayranların merak ettiği bir soru cevaplandı. “Nathan Drake’in ikinci karakter olması gibi Drake’i oyuna ekleyecek bir sürü fikir ürettik. Ancak her şeyi Uncharted 4’te bağladığımız için tüm fikirler zorlama hissettirdi. Bu sebeple Nathan Drake’i The Lost Legacy’de göremeyeceğiz.”

Nathan’ı ufak da olsa göremeyeceğimizi öğrendikten sonra biraz da oynanışa göz atalım. The Lost Legacy’ye eklenen susturuculu tabancayla beraber gizlenme mekaniklerine yeni bir seçenek eklenmiş durumda. Bu silah aynı zamanda Uncharted serisindeki ilk sessiz ve öldürücü silah olma özelliğini taşıyor.

Oyunda yer alacak bir başka silahsa C4 bombası. Uncharted 4’ün multiplayer’ında bazı oyuncuların fazlasıyla kullandığı C4’ün popüplerliğini gören Naughty Dog, bombayı The Lost Legacy’ye de eklemeye karar vermiş.

Oynamak için Uncharted 4’e sahip olmamıza gerek olmayan Uncharted: The Lost Legacy’nin çıkış tarihi henüz belli değil. Ana oyundan kısa, The Last of Us: Left Behind'dan uzun olacağı söylenen oyunla ilgili daha fazla içerik görmek isteyenleri konsept tasarımlarının yer aldığı haberimize alabiliriz.