For Honor'da Mikro-Alışveriş Aslında Önemliymiş!

YAZAN Eser Güven

Zamandan bol neyiniz var

Siz siz olun, "oyun için gerçek para harcamak zorunda değilsiniz, oyun içi mağazasında satılan her şeyi oyundaki para birimini kullanarak da satın alabilirsiniz" diyen firmalara güvenmeyin. Çünkü For Honor örneğinde de göreceğiniz gibi kazın ayağı hiç de öyle değil.

Daha önce For Honor'ın oyun içi mağazasındaki fiyatları sizlere duyurmuştuk; 150,000 Steel satın almak için 100$ gibi bir harcama yapmak gerekiyordu. Sonrasındaysa oyuna yeni eklenen emote hareketlerinin tanesinin 7,000 Steel karşılığında satın alınabileceğini öğrendik. Şimdi bu ikisini aklınızda tutun çünkü eğlenceli bir matematik yolculuğuna çıkacağız.

Şu anda tüm özelleştirme seçeneklerini satın almak isterseniz kahraman başına 91,500 Steel harcamanız gerekiyor. Oyunda şimdilik 12 kahraman olduğunu düşünürsek For Honor'ın sunduğu her şeyi açmak için ihtiyacınız olan Steel miktarı yalnızca 1,098,000. Yani "bastırırım parasını, alırım, ne var yani" derseniz cüzdanınızdaki bozuklukları da silkeleyerek tam tamına 732 dolar, yani yaklaşık 2,500 ₺ denkleştirmeniz gerekiyor.

> For Honor Satın Almaya Değer mi? Parasını Hak Ediyor mu?

Diyelim ki ben iddia edildiği gibi her şeyi oyun içinde alın terimle, kanımın son damlasına kadar savaşarak kazandığım Steel'leri kullanarak satın almak istiyorum. 10 dakikalık bir maçta yaklaşık 15 Steel kazanabiliyorum. Günlük görevleri de yaptığımda 1000 Steel de oradan geliyor, yani ben de azmettiğim taktirde çoğu oyuncu gibi günde 1200 Steel kazanabilirim. Tabi bunun için günde en az 2,5 saatimi aktif biçimde For Honor oynayarak geçirmem gerekiyor ama hadi ona da sesimi çıkarmıyorum. Yukarıda bahsi geçen 1,098,000 Steel'i kazanmak için bu tempoyla ne kadar oynamam gerek biliyor musunuz? 915 gün. Yani tam tamına 2,5 yıl. Ve bu süre içinde oyuna yeni bir şeylerin de eklenmeyeceğini varsayıyoruz elbette.

Anlaşılan Ubisoft oyuncuların yalnızca cebini değil, mümkünse beynini de yakmayı hedefliyor ama bunda ne kadar başarılı olacaklarını da zaman gösterecek. Kimbilir belki dönem dönem fiyatlarda indirime girerler de 2,5 yıl değil 2 yılda tamamlayabiliriz hepsini.