Söylenti: Call of Duty WWII Geliyor! İkinci Dünya Savaşı'na Dönüyoruz!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Harbiden özüne dönüyor!

 Şubat ayının ortalarına doğru Activision'dan bir açıklama gelmişti. Firmanın CEO'su Sledgehammer Games tarafından geliştirilecek olan yeni Call Of Duty’nin serinin köklerine döneceğini ve geleneksel savaşın bir kez daha ön plana çıkarılacağını duyurmuştu.

Hatta Sledgehammer'dan Michael Condrey de Twitter üzerinden yanıtladığı bir soruda Yeni Call of Duty oyununun kesinlikle yerde geçeceğini söylemişti.

Bu sabah saatlerinde ise yeni Call of Duty oyunundan sanat çalışmaları sızdı. Youtube'da "TheFamilyVideoGamers" isimli kanaldan paylaşılan bu görüntülerde oyunun adı Call of Duty WWII olarak geçiyor. Aynı zamanada oyunun atmosferi hakkında da biraz fikir sahibi olabiliyoruz. Seri özüne dönecek dediklerinde şaka yapmıyorlarmış. İkinci Dünya Savaşı'na kadar giden uzun bir dönüşe imza atacaklar demek ki.

call-of-duy-yeni-sizinti-1

call-of-duy-yeni-sizinti-4 call-of-duy-yeni-sizinti-2

 

Görsellerin sızıntı olduğunu ve ne Activision ne de Sledgehammer tarafından onaylanmadığını hatırlatalım. Bazı oyunseverler görsellerin 'Er Ryan'ı Kurtarmak' filminden olduğunu iddia ediyor hatta, ancak detaylı bir tarama yaptım ve açıkçası görseller ile film arasında birebir uyuşan hiçbir ana denk gelmedim. Üstelik oyunun logosu da Activision'ın elinden çıkmış gibi duruyor ve gözden kaçan herhangi bir teknik hata bulunmuyor. 

> Activision'da Yaprak Dökümü - Bazı Çalışanların İşine Son Verildi

Bunlara ek olarak TheFamilyVideoGamers kanalı başta Call of Duty: Infinite Warfare olmak üzere pek çok oyundan büyük sızıntılar yakalamıştı ve şu ana kadar hepsi de gerçek çıktı. Hatta Reddit'teki InfiniteWarfareLeaks hesabı da kapatılana kadar ona aitmiş. 

Dürüst olmak gerekirse her ne kadar belli bir formülü izliyor olsalar da İkinci Dünya Savaşı konseptini özledim. Üstelik günümüz oyun teknolojisi çok daha büyük savaş sahneleri yaşamamıza izin veriyor. Yani Sledgehammer gelişen oyun teknolojisini iyi kullanırsa bize eşsiz bir atmosfer sunabilir. Üzerine de ortalamanın üzerinde bir hikaye koysalar tamamdır bu iş sanki? Siz ne düşünüyorsunuz Oyungezerler?

call-of-duy-yeni-sizinti-3

call-of-duy-yeni-sizinti-5 call-of-duy-yeni-sizinti-6