CS:GO'nun Yeni Güncellemesi İki Silahı Rekabetçi Oyun Modundan Kaldırdı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Revolver'ı kullanan var mıydı?

 Counter-Strike: Global Offensive son iki haftayı oldukça aktif bir şekilde geçirdi ve yama üstüne yama geldi. Spectrum Kasası'nı getiren güncellemenin ardından şimdi de trollük yapmayı seven oyuncuların en sevdiği silah Negev ve Desert Eagle'ın ekürisi Revolver 8'i rekabetçi oyun modundan kaldırıldı. 

İki silahın rekabetçi oyun modundan kaldırılma sebebi ise elden geçirilmiş olmaları. Yani bu silahlara tamamen veda etmiyoruz. Sadece geçici bir süre için rekabetçi modunda kendilerini kullanamayacağız. Bu sürenin ne kadar olacağı ise belirsiz, ama uzun süreceğini zannetmiyorum. Güncellemenin adı "Suppressive Fire" yani bastırma ateşi ve CS:GO'da bu tip bir görevi en iyi üstlenebilecek silah da Negev'den başkası değil zaten. Oyuna girip silahı denerseniz, halihazırda Negev ile hareket etme hızımızın bir hayli düşürüldüğü, silahın daha isabetsiz bir hale geldiği ve ateş sesinin değiştiğini kısa sürede fark edeceksiniz. 

> CS:GO'da Yine mi Şike Dönüyor?

Bununla birlikte Negev'i ara vermeden ateşlediğimizde 15-20 mermiden sonra adeta bir MG 42 gibi kullanabiliyoruz. Yani bir hayli isabetli hale geliyor ve o ateş hattından düşman geçirmiyor. Baskı ateşi adının hakkını verir bir hale geliyor. Bir nevi alev bombaları ve molotf kokteyli gibi rakibi geciktirme ve zaman kazandırma, rakibe geçit vermeme fonksiyonu yüklendi bu silaha. Açıkçası Negev'in bunca yıldır neredeyse hiçbir amacı yoktu ve parasına değmiyordu, ancak bu yama ile birlikte Negev belki de CS:GO tarihinde ilk defa ciddi anlamda kullanılabilir bir silah haline gelebilir. Profesyonel oyuncuların bu silahı nasıl kullanacaklarını ve bize neler sunabileceklerini merak ediyorum. 

Revolver 8 ise Bildiğimiz Gibi...

Deagle'ın pozisyonundaki tek rakibi Revolver 8 ise bir büyük değişiklik dışında tamamen aynı. Ateşe bastığımızdaki gecikmenin süresi ciddi bir şekilde azaltılmış. Hareket hızı ve hasar ise aynı değerlerde bırakılmış. Bakalım bu değişikliklerin ardından Revolver'ı rekabetçi arenada daha sık görecek miyiz?

Bu güncelleme ile birlikte oyunun ana sayfasındaki "Arkadaşlar" bölümü de daha bir kullanıcı dostu hale getirildi. 

Ha bir de eğer oyunda "5 Years Veteran Coin"'iniz varsa bu coinin gerçek halini ön sipariş ile satın alma şansınız var. Evet, elle tutulur halinden bahsediyorum. Meraklısı için şöyle bir link bırakalım.