Blizzard Duyurdu - StarCraft Remastered Bu Yaz Çıkacak!

YAZAN Eser Güven

Bunu çok bekledik!

Son zamanlarda biraz bozar gibi olsa da Blizzard'ı sırf bu duyurusu için bile affedebilirim. Bir dünya klasiği olan, ancak çağımızın gerisinde kalması sebebiyle oynaması da bir o kadar güç hale gelen StarCraft için Remastered versiyonu hazırlanıyor ve bu yaz çıkacak!

Blizz'den gelen resmi duyuruda StarCraft ve StarCraft: Brood War'un 4K UHD'ye kadar varan yüksek çözünürlükleri destekleyeceği belirtildi. Oyundaki seslendirmeler ve ses efektleri de baştan aşağı elden geçecek ve görev arası brifingleri de yeniden hazırlanacak. Haliyle oyun görsel olarak da bir hayli cilalanacak, ancak özünden de şaşmayacak. Blizzard'dan bir alıntı yapayım hatta; kameramızı "Battlecruiser'ın savaş alanını görüş şekline kadar uzaklaştırıp, Mutalisk'in kanatlarındaki damarları görecek kadar yakınlaştırabileceğiz". Daha ne olsun?

StarCraft denince akla gelen ilk detaylardan biri de rekabetçi oyun atmak tabi. Blizzard bu konuda da kalbimize su serpiyor. Dediklerine göre StarCraft Remastered'da yeni ve geliştirilmiş bir maç bulma sistemi yer alacak ve Blizzard'ın oyun ağındaki tüm özelliklerden faydalanacak. Hatta senaryo modundaki kayıtlarımızı da Bulut'a (Cloud) atabileceğiz. Oyun, aynı zamanda dışarıdan harita yapımını da destekleyecek ve maç bulma sistemi bu dış haritaları da kapsayacak. Kısayol tuşlarıyla da istediğimiz gibi oynayabileceğiz.

> Battle.net Öldü, Çok Yaşa Blizzard App

Blizzard'ın patronu Michael Morhaime, bu haberi verirken "StarCraft, Blizzard'ın DNA'sının özüdür. Hikayesi, dengesi ve içindeki o küçük detayların tamamı bizim uzun süredir devam ettirdiğimiz epik eğlence anlayışımıza yansıyor. Aynı zamanda rekabetçi oyunculuğun ve eSpor'unda 20 senedir kalbinde yer alıyor." ifadelerini kullandı. StarCraft hayranıysanız heyecanlanmamak gerçekten elde değil.

StarCraft Remastered'ın henüz resmi bir çıkış tarihi bulunmuyor, ancak Blizzard oyunu bu yaz çıkarmayı hedefliyor. Remastered versiyonunun çıkışı ile birlikte içinde orijinal Starcraft ve Brood War'un yer aldığı Starcraft Anthology oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER