Destiny 2 Resmi Olarak Duyuruldu ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

YAZAN Baran Köse

Dedikodular doğruymuş!

Günlerdir süren Destiny 2 dedikoduları oyuncular arasında kıpırdanmaya yol açmıştı. Hatta sızdırılan posterlerin gerçek olup olmadığı bir çok forumda sayfalarca tartışılmıştı. Oyunun çıkacağı sürpriz değildi hatta daha önce açıklanmıştı. Fakat kimse bu kadar erken geleceğini düşünmüyordu.

Bilinçli olarak mı paylaşıldı yoksa gerçekten sızdırıldı mı bilmiyoruz ama Bungie bugün Twitter üzerinden resmi şekilde Destiny 2'yi duyurdu. Bu duyuru aynı zamanda daha önce yine sızdırılan bilgilerdeki 8 Eylül 2017 çıkış tarihini ve yaz başında başlayacak olan kapalı betayı da doğruluyor. Acitivision'ın CEO'su Eric Hirshberg daha önce Destiny 2 hakkında yaptığı açıklamalarda oyunun harika bir sinematik hikayesi olacağından, beklenenden kısa sürede çıkacağından bahsetmişti ve bizleri heyecanlandırmıştı. 

> Söylenti: Destiny 2 PC'ye de Geliyor!

Bu kadar güzel haberin yanında bir de kötü haber verelim. Destiny'deki karakterinizin eşyaları ne yazık ki Destiny 2'de yer almayacak ve herkes oyuna sıfırdan başlayacak. Buna da açıklama olarak Bungie yetkilileri mantıklı bir cevap verdiler. Amaçları oyuncuların eşyalarla değil yarattıkları karakterler ile bağ kurmaları. Bütün MMO oyunlarının ilk başlarında karakterimize önem veririz, bir bağ kurarız ama ilerledikçe olay tamamen eşyaya döner. Belki Destiny 2'de bu değişir, çünkü gerçekten tepki çekecek bir karar üzerinde kendilerinden oldukça emin bir şekilde duruyorlar. 

 

İLGİLİ BÖLÜMLER