Planescape: Torment Enhanced Edition'dan İlk Fragman!

YAZAN Eser Güven

Geliyor gönlümüzün efendisi

Oyunun resmi sitesi olan planescape.com adresinde geri sayım devam ederken Beamdog bizi daha fazla bekletip kalpten götürmemek istemiş olacak ki Planescape: Torment Enhanced Edition'ın çıkış fragmanını sundu. Planescape: Torment Enhanced Edition yalnızca Windows için değil, macOS ve Linux'un yanı sıra iOS ve Android için de çıkacak. Bu da çok daha fazla sayıda yeni oyuncunun bu efsane ile tanışabilmesi anlamına gelecek. Peki neden bu ismi her telaffuz ettiğimizde "şöyle efsane, böyle süper, şöyle unutulmaz" diyoruz merak ediyor musunuz? O halde sizi hemen Planescape: Torment’i Neden Bu Kadar Övüyoruz? yazımıza alalım.

Enhanced Edition'ın özellikleri arasında 4K Ultra HD grafikler, geliştirilmiş arayüz ve yenilenmiş müzikler, orijinal oyunun baş tasarımcısı Chris Avellone'un kontrolünde yapılan güncellemeler de bulunuyor. Hatta Avellone'un bu versiyona gönlü rahat biçimde onay verdiğini şu sözlerinden anlayabiliyoruz: "Bu, Planescape: Torment oynamanın tartışmasız en iyi yolu".

Bu arada videodaki bazı sahnelerde karakterlerin etrafındaki siyah çizgiler dikkatinizi çekmiş olabilir. Bu, Beamdog'un Baldur's Gate'in Siege of Dragonspear genişleme paketine eklemiş olduğu bir özellikti; bu minik ayar sayesinde yüksek çözünürlükte küçük gözüken karakterlerin daha ön plana çıkmasını sağlayabiliyorduk. Bu yüzden bu görüntü hoşunuza gitmediyse de dert etmeyin, bunun Planescape: Torment'te de opsiyonel bir seçenek olarak sunulacağına eminim.

planescape-torment-ee-fragman

GoG ve Steam üzerinden ön siparişe açılan Planescape: Torment Enhanced Edition beklediğimizden de kısa süre sonra, 11 Nisan'da elimizde olacak. Oyunun fiyatı 19.99$ olarak belirlenmiş, ama bakalım Steam bize nasıl bir fiyat çıkaracak?

İLGİLİ BÖLÜMLER